tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Hademelik Yaptığı Okula Ücretli Öğretmen Oldu.

tesakademi

   Bir okulda hizmetli olarak işe başlayan İsmail Çam eğitimlerini tamamlayarak aynı okulda önce memur, daha sonra da ücretli öğretmen oldu.

   İsmet Çam, 1984’de Kadirli İmam Hatip Lisesi’nin orta bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine devam edemedi. Okula devam etmek istemesine karşın hayat şartları nedeniyle bu arzusunu yerine getiremeyen Çam, 1987 yılında Ceyhan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda hizmetli olarak çalışmaya başladı.

İçindeki okuma isteğinin ağır basması sonucu üç yıl sonra açık liseye kayıt yaptıran İsmail Çam 1993 yılında liseyi bitirdi ve Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne hizmetli olarak atandı.

Hizmetli olarak görev yaptığı okuldaki öğrencileri gördükçe içindeki okuma isteğinin sürekli arttığını belirten Çam, şunları kaydetti:

”Bu arzunun beni motive etmesi sayesinde 2005 yılında görevde yükselme sınavına girerek, kazandım. Bunun üzerine hizmetli olarak görev yaptığım Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne bu sefer Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni unvanıyla memur olarak atandım.”

Çam, başarılı oldukça kendisine olan güveninin arttığını belirterek, bu sayede hedefini daha da yükselttiğini söyledi.

Bu doğrultuda üniversite sınavlarına hazırladığını anlatan Çam, 2007 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Meslek Yüksekokulu Vergi Uygulamaları Muhasebe Bölümü’nü kazandığını ifade etti.

Bu bölümden geçen yıl mezun olduğunu anlatan Çam, başvuruda bulunarak memur olarak çalıştığı okulda ”Bütçeleme ve Sermaye Piyasaları” dersine ücretli öğretmen olarak girmeye başladığını söyledi.

”HEDEFİM KADROLU ÖĞRETMENLİK”

Çam, eğitim-öğretim yılının ilk yarısındaki öğretmenlik görevi süresince çok farklı bir deneyim yaşadığını, öğretmenlik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenmenin kendisini mutlu ettiğini vurguladı.

Öğretmenliği çok sevdiğini anlatan Çam, ”Şimdiki hedefim eğitim fakültesini kazanıp, kadrolu öğretmen olarak atanmak. Ortaokul mezunu bir hizmetli olarak başladığım kariyerimde ücretli öğretmenlik noktasına gelebildiğim için bu hedefime de ulaşabileceğimi düşünüyorum” dedi.

Kadirli Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hakan Durmuşoğlu da, Çam’ın ders verdiği sınıflardaki öğrencilerin çok başarılı olduğunu belirterek, kendisinin herkes için örnek bir kişi olduğunu ifade etti.
memurlar7.com

211 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ