tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÖĞRETMENLER, HAZIR KITA DEĞİLDİR!”

GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÖĞRETMENLER, HAZIR KITA DEĞİLDİR!”
tesakademi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, mülkü amirlerinin öğretmenleri hazır kıta olarak görmesine tepki gösterdi. Öğretmenlerin, bir yandan canlı ders anlatırken aynı zamanda filyasyon ekiplerin de görevlendirilmesinin sorun teşkil edeceğini bildiren Genel Başkan Geylan mahalle denetim ekiplerinde görevi gereği denetleme yetkisi bulunan meslek gruplarına öncelik verilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mülki amirlerden beklentimiz, öğretmenlerimizi HAZIR KITA görmemeleridir.

Elbette ki, şu salgın döneminde Devletimizin hizmetine herkes katkı sunacak.

Ancak öğretmenlerimizden, bir yandan canlı ders anlatmaları beklenirken, aynı zamanda filyasyon/denetim ekiplerinde görevlendirilmeleri bir sorun oluşturmaktadır.

Kısıtlama döneminde on binlerce meslektaşımız, Vefa Destek Gruplarında GÖNÜLLÜ görev alarak aylarca milletimizin hizmetine koştular, devletimizin vatandaşa uzanan şefkat eli oldular.

Eğitim çalışanları, bundan sonra da millet hizmetinden asla geri durmayacaktır.

Ancak, özellikle, mahalle denetim ekiplerinde (doğal olarak) görevi gereği denetleme yetkisi bulunan meslek gruplarına öncelik verilmeli, (ihtiyaç kalırsa) GÖNÜLLÜK ESASINA göre diğer kamu görevlilerinden yararlanılmalıdır. Bu yapılırken de (kimi zaman kimi mülki amirlerin yaptığı gibi) işin “kolaycılığına” kaçmadan, hakkaniyet çerçevesinde ve öğretmenleri “hazır kıta” gören arazlı yaklaşımlara tevessül etmeden hizmet yürütülmelidir.

Ayrıca hizmeti yürüten kamu görevlilerine araç ve kişisel koruyucu ekipmanların temini hususunda da tedbirler en üst düzeyde alınmalıdır.

En büyük duamız, tez zamanda bu musibetten ülkemizin ve insanlık aleminin kurtulmasıdır.”

 

1 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ