tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep’te Yolluk Krizi

tesakademi

Gaziantep yolluk krizi ile çalkalanıyor. Adres değişikliği yapılmadan alınan yolluk ile Türkiye Cumhuriyeti devleti zarara mı uğratıldı ?

Günlük atamalardan dolayı gündelik yapılması gerekirken sürekli görev yolluğu alan kişilerin hak ve hukuktan bahsetmesi ne kadar doğrudur?

2009 yılı Aralık ayında Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atanan Mithat Sevin, Gaziantep Mili Eğitim Müdür Yardımcılığından ayrılırken kendisine ve ailesine sürekli görev yolluğu alarak sahtecilik suçu mu işledi?

Adres değişikliği Formu doldurulmadan yani resmen adresi değişmeyen şahsın aynı gün içerisinde Kahramanmaraş’da göreve başlayıp tekrar geçici görevle Gaziantep’e dönerken, şahsa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürekli görev yolluğu mu verildi?

Hayali atamaların değişik bir versiyonu olan günlük yer değiştirmeler ile Türkiye Cumhuriyeti devleti zarara mı uğratıldı?

2009 Aralık ayında Gaziantep Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mithat Sevin adlı kişinin Kahramanmaraş’a gidişi öncesi kendisine ve ailesine sürekli görev yolluğu verildiği fakat aslında şahsın Kahramanmaraş’ta hiç ikamet etmediği adres değişikliğinin hiç yapılmadığı iddiaları Gaziantep ilini karıştırdı. Adı geçen şahsın 1 gün için Kahramanmaraş’a gidip, kadrosunun tekrar  Gaziantep’e alınması apayrı bir tartışma konusu edilmekte olup,  yapılan bu yer değişikliğinde ayrıca sürekli görev yolluğu alması İl Milli Eğitim harcama ve gerçekleştirme yetkililerinin böyle bir hataya düşmesi, Gaziantep’te akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

Şu an da Gaziantep Eğitim Birsen Şube Başkanlığı yapan şahsın hakkında daha önce de defaaten çıkan bu tür yolsuzluk haberleri ardından hala bir soruşturma başlatılmaması veya soruşturmaların yerel düzeyde kalması bu kişinin birileri tarafından korunduğu, kollandığı intibahını akıllarda güçlendirmektedir.

Amacımız Eğitim Birsen gibi bir kurumun kurumsal kimliğini zedelemek yada eleştirmek değildir.Veya adı geçen sendikaya sırf haklarının savunulması için üye olan eğitimcilerimizi zor durumda bırkmak da değildir. Fakat kişilerin kurumlara vereceği zararlar doğrultusunda kurumsal kimliklerinde zedeleneceği unutulmamalıdır.

Bu konunun adı geçen şahsın cevap hakkı var olduğunu belirterek açığa kavuşturulmasını bekleyen bir çok insan olduğu unutulmamalıdır. Bu konu da cevap bekleyenlerin cevaplarını alacağını umuyoruz. Ayrıca işlenen bir suç varsa ilgili makamlarca bu durumun soruştutulacağından ve araştırılacağından şüphemiz yoktur.

Daha önce defalarca benzer konular hakkında açılan davalar ve alınan Danıştay kararları olmasına rağmen böyle bir durumun hala gözönünde olması ve açığa kavuşturulmaması hem Eğitim Birsen gibi bir kurumu zedelemekte, hemde Eğitim Birsen üyesi onlarca eğitimcinin zor durumda kalmasına sebep olmaktadır.

Kaynak : HABERATA

371 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Evliya Çelebi dedi ki:

    Eğitim bir sen üyelerinin evliya dedikleri bu adam tüyü bitmemiş insanların haklarını yiyerek evliyalığını bir mertebe daha yükseltmiştir.tebrikler!…

  2. mehmet altunbaş dedi ki:

    Korunduğunu bilmeyen var mı? Birilerinin onu kollayıp, koruması önemli değil. o birilerini tehdit edip siyaseten köşeye sıkıştırmasında

  3. ERHAN DAĞLI dedi ki:

    hak ve hukuk kelimeleri Yavuzeli eski ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürüne bir şeyler hatırlatıyor mu acaba ? Çünkü onlarda ikamet değişikliği yapmadıkları halde ve ellerinde mahkeme kararı olmasına rağmen yolluklarını hiç tereddüt etmeden alan kişiler. işin garibi daha önce bu durumdan dolayı yolluk başvurusu yapmış birisine de bu parayı alınca nasıl boğazından geçecek ,hakkın değil, kanunen verilmesi imkansız dedikleri birinin gözlerinin içine baka baka bu yolluklarını aldılar ve boğazlarından geçmiştir herhalde. dahası birisinin hala yavuzelinde oturuyor olması da hakla hukukla ne kadar hareket ettiklerini gösterir.

BİR YORUM YAZ