tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep’te Okulların Öğretmen İhtiyaçları Derhal Yayınlanmalıdır!

tesakademi

                     Eğitimde bilinçli bir şekilde kaos oluşturan Milli Eğitim Bakanlığı, il içi öğretmen atamalarında öğretmenlerin il içi tercihlerini her yıl gecikme olsa dahi Mayıs ayı sonuna kadar mutlaka yaptırmaktaydı. Fakat bu sene 4+4+4 dayatması nedeniyle her şey alt üst olmuş durumda görülmektedir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılının kaos yılı olacağı şimdiden görülebilmektedir. Bu kaos; öğretmen, öğrenci ve veli açısından ayrı ayrı yaşanacaktır. Kısacası Ülkemize 4+4+4’lük zulüm yaşatılacaktır.

Öğretmenlerin 2012 yılı il içi atama kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından18/07/2012 tarihinde gece yarısı yayınlanmıştır. Öğretmenler, içi tercihlerini 19/07/2012 ile 25/07/2012 tarihleri arasında yapacaklardır. Fakat kim nereye ne şekilde tercihte bulunacak, tercihte bulunacağı okullarda kendi branşında açık var mı bilinmemektedir. Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz, Milli Eğitim Bakanlığına 2012 yılı il içi atama kılavuzu konusunda gerekli uyarıları yapmıştır. Bakanlık, yayınladığı kılavuzla öğretmenleri Ramazan ayında, Temmuz sıcağında perişan etmiştir.

Öğretmenler il içi tayin isterken sadece 5 tercihte bulunabileceklerdir. Bu Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine uymamaktadır. İl içi tayinlerde 5 tercihte bulunulması özellikle norm fazlası öğretmenleri perişan edecektir. İl içi tayinlerde zaman içinde bu ve benzeri bir çok problem yaşanmaktadır. Bu problemler artarak yaşanmaya da devam edecektir.

       Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğüne Yazdığımız yazı için TIKLAYINIZ.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazdığımız yazıyla il içinde hangi okullarda, hangi branşlarda ne kadar ihtiyaç olduğunun yayınlanmasını istedik. Bu konuda Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü diğer bir çok ilde olduğu gibi, hangi okulda hangi branşta, ne kadar öğretmen açığı olduğunu günler öncesinden yayınlaması gerekmekteydi. Görevini yerine getirmeyerek, öğretmenleri perişan eden İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu kadar gecikmesinin sebebi manidardır. Gaziantep il Milli Eğitim Müdürlüğü geçte olsa bu listeyi yayınlamalıdır. Fakat perişan ettiği öğretmenlerden de özür dileme erdemini göstermelidirler. Özellikle Gaziantep İl Milli Eğitimde atamadan sorumlu kişiler bu özrü dileyecek kişinin kendisi olduğunu bilmelidir. Bu kadar süre içerisinde, yapmaları gereken işleri yapmayanları, görevlerini doğru ve adaletli yapmaları konusunda uyarıyoruz. İl içi tayinlerle ilgili öğretmenlerin ve özellikle norm fazlası öğretmenlerin mağduriyetinin sorumlusu başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, İlimizde de Gaziantep İl Milli Eğitim’deki ilgili kişilerdir. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu konudaki sorumluluğunu ilgili kişilerle birlikte derhal yerine getirmelidir.

       Bu uyarılarımız bundan sonra da gerekli yer ve zamanda devam edecektir…

                                                                                           TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

737 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ