tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

GAZİANTEP’TE ÖDÜL FİYASKOSU

tesakademi

Gaziantep düşman işgalinden kurtuldu ama, öğretmenler zulümden kurtulamadı. Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemizin konuyla ilgili mücadelesi devam etmektedir. Ayrıntılı açıklama çok yakında …

Gaziantep Gaziantep olalı böyle ödül listesi görmedi. (YORUMSUZ)

Bugün güzel ülkemizin en güzide illerinden birisi olan Gaziantep Şehrinin Kurtuluş günüdür.( 25 Aralık) Gaziantep’in kurtuluş günü vesilesiyle eğitim öğretim açısından güzel haberler yapmak isterdik.Gaziantepli öğretmenlerin isyanı ve haykırışı üzerine Kamudan Haber sitesi olarak Gaziantep’te 2008 Aylıkla Ödüllendirmeye hak kazananlar üzerinde bir araştırma yaptık ortaya çok ilginç bir sonuç çıktı.

 

Kimlere Aylıkla Ödüllendirme Verilir?

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI AYLIKLA ÖDÜLLENDİRİLMESİ YÖNERGESİ

2008 yılında Gaziantep ilinde aylıkla ödüllendirilmesi uygun görülen Yönetici,Öğretmen ve ilköğretim müfettişleri toplam sayısı 244 kişidir. 244 aylıkla ödülden 158 kişi Eğitim Birsen üyesidir,41 tane diğer sendika üyelerine,31 tane sendikasız eğitimcilere,1 tane ilköğretim müfettişine,geriye kalan 13 ödül ise muhtelif(bilgi edinilemeyen) eğitimcilere verilmektedir.


EĞİTİM BİR SEN: 158
SENDİKASIZ: 31
TÜRK EĞİTİM-SEN: 30
EĞİTİM SEN: 11
BİLİNMEYEN: 13
MÜFETTİŞ: 1
TOPLAM: 244

Aylıkla ödül alan 244 kişinin yüzdelik dağılımı

Eğitim Birsen: % 64,75

Diğer Sendikalar:% 16,80

Sendikasızlar: % 13,11

Muhtelif Eğitimciler(Bilgi Edinilemeyen) : % 5,32


Not 1: Türkiye’de sendikalaşma oranı yaklaşık %50; bu durumda Gaziantep’teki eğitim çalışanlarının yarıya yakını sendikasızdır.

Not 2 : Gaziantep’te yaklaşık 3000 Türk Eğitim Sen üyesi,3000 civarı Eğitim Birsen üyesi,2000 civarı Eğitim Sen üyesi bulunmaktadır.Ayrıca sayısı tam olarak belli olmamakla beraber 500 tanede diğer sendikaya üye eğitimciler bulunmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz istatistikler ışığında Ödül dağılımının nasıl yapıldığının yorumunu siz değerli eğitimcilere bırakıyoruz.

İslahiye’de neler oluyor?


Gaziantep’te aylıkla ödül alan eğitimcileri liste halinde vereceğiz.Gaziantep’te maaşla ödül alan kişileri incelediğimiz zaman karşımıza ilginç bir olay daha çıktı.Gaziantep ili İslahiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÖZDEMİR’İN hem eşi hem de bacanağı aylıkla ödül almaya hak kazanmıştır.Ayrıca eşi ve bacanağı malum sendika üyesidir.Buda bir tesadüf müdür Sayın ÖZDEMİR? Yoksa Memur Sen başkanının dediği gibi “Sendika bir menfaat örgütüdür, dünyada yada ahirette menfaati olmayan bizim sendikaya üye olmasın” sözlerini bu uygulamalarınızla doğruluyor musunuz?


Adı Soyadı Sendikası Okulu İlgisi
1-Gülhan ÖZDEMİR Eğitim Birsen İslahiye KARACAOĞLAN İ.Ö.O Mustafa ÖZDEMİR”İN Eşi
2-Muharrem KOÇ Eğitim Birsen İslahiye Ortaklı İ.Ö.O müd.yard. Mustafa ÖZDEMİR’İN Bacanağı


Gaziantep’te 2008 yılında aylıkla ödül almaya hak kazananlar listesini incelediğimiz zaman ortaya bir çok tesadüf çıkıyor

1-Belli bir siyasi görüşe mensup kişiler yada bu görüşün arka bahçesi olan sendika temsilcileri ve üyeleri maaşla ödül almaya hak kazanıyor.

2-Ödül listesini dikkatlice incelediğiniz zaman okul müdür vekillerini ve sendikalarını görürsünüz,Okul Müdür vekil görevlendirmesinin neye göre yapıldığını sonucu da buradan çıkarabilirsiniz. Bu da yetmezmiş gibi üstüne ödül verdiklerini.

3-İslahiye ilçesini dikkatle inceleyiniz kimlere nasıl ödül verilmiş.

4-Bu tablodan şu ortaya çıkıyor. Memur Sen başkanı doğru konuşmuş üyelerine nasıl menfaat sağladığını her geçen gün biraz daha iyi görüyoruz.

5-Bu tabloyu gören Eğitim çalışanları nasıl bir haleti ruhiye içerisinde görev yapacaklar.

6-Gaziantep’te ödül alma kriteri belli bir sendikaya üye olmak mı?

7-Gaziantep’te binlerce eğitim çalışanının hakkını yiyerek. Belli bir zümreye ayrıcalık tanıyarak bu vahim durumun ortaya çıkmasında kimler rol oynamışsa bunların en kısa zamanda ortaya çıkarılmasını Gaziantep Valimizden ve Kaymakamlarımızdan istirham ediyoruz.

Gaziantep’te çalışan binlerce eğitim çalışanından Kamudan Haber sitesi olarak özür diliyoruz. Gaziantep’in kurtuluşu olan 25 Aralıkta ,böyle coşkulu bir gününüzde bu kadar vahim bir tablo yayınladığımız için. Tüm Gaziantep’li hemşerilerimizin Kurtuluş gününü kutluyoruz.

Aşağıdaki listede Gaziantep ilinde ödül alan 244 eğitimcinin okulları, branşları ve sendikaları yer almaktadır.

2008 YILINDA GAZİANTEP İLİNDE AYLIKLA ÖDÜLLENDİRİLMELERİ UYGUN GÖRÜLEN YÖNETİCİ, ÖĞRETMEN VE İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞLERİNİN İSİM LİSTESİDİR.


Kaynak :
KAMUDANHABER

 

107 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ