tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep’te İslamiyet ve Türk Milliyetciliği Konferansı

tesakademi

        Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Erdem, MHP Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “İslamiyet ve Türk Milliyetçiliği” konulu konferansa katıldı.

    Şehitkamil Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa MHP Gaziantep İl Başkanı Tayfun Aygın, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Nacar, MHP Kilis İl Başkanı Atilla Bekan, MHP Şahinbey İlçe Başkanı Mustafa Gökçek, MHP Şehitkamil İlçe Başkanı Hüseyin Kurt, Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Murat Güzel, Türk Ocağı Gaziantep Şube Başkanı Dr. Mehmet Berk ve çok sayıda davetli katıldı.
MHP Gaziantep İl Başkanı Tayfun Aygın, MHP’nin Gaziantep’te kültür faaliyeti düzenlediğini bundan sonraki süreçlerde de bu tür etkinlikleri sıkça yapacaklarını kaydederek, “Biz Gaziantep’te faaliyetlerimize devam ederken il ve ilçe teşkilatlarımızı da yeniden yapılandırıp burada MHP’ye gönül veren insanları yeniden bir araya getirmek için yaklaşık 15 günden beri var gücümüzle mücadele ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu seçimin zor dönem ve süreç olduğunu biliyoruz. Bu sebeple bugüne kadar bize gönül veren bütün arkadaşlarımızı MHP çatısı altında yeniden toplamak için görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu konuda çok büyük bir mesafe kat etmiş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra MHP’de siyaset yapmak isteyen vatanın bölünmezliğine inanan, bayrağını seven Allah’a, Kuran’a inanan, memleketin geleceği ile ilgili fikir üretmek isteyen tüm gençleri ve kadınları MHP çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz. MHP olarak Gaziantep’in her platformunda kadın, aile, gençlik, spor, eğitim, kamu, sağlık gibi her konuda var olarak çözüm üreteceğiz” dedi.
Katılımcılara İslam hakkında çeşitli bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa Erdem ise, “14 Şubat Pazartesi Hz. Muhammed’in (SAV) kainatı şereflendirdiği gündür. Bu vesileyle sevgili Peygamberimizin rahmetine olan ihtiyacımızı onun şefaatine olan muhtaçlığımızı İslam aleminin kurtuluşuna vesile olacak Allah nezdindeki makamını düşünerek onun manevi huzurunda saygı, minnet ve şükranla eğilip hep birlikte onun rahmetine, şefaatine ermemizi Cenabı Hak’tan niyaz ederim” diye konuştu.

Gaziantep olay gazetesi

94 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. galip alkurt dedi ki:

    Gaziantep önce Gaziantepte yaşayan ülkücülerin ellerinde,gönüllerinde olmasını dilerken;bütün ülkücüleri mhp çatısı altında toplama düşüncelerinize ne kadar samimi olduğunuzda şüphelerimiz var.Hazır ülkücüleri küstür,ayrılmalarına sebep olun,ithal aday atamalarına karşı çıkanları yine”hain üreten fabrika”hainler çöplüğüne göndersin.Toplayarak dağıtma buna denir herhalde.Bu nasıl güçbirliği ki hazır elindeki gücü kaybediyorsun,Enerjiyi eksiltiyorsun”iki ileri bir geri”hesabı yol alıyorsun,Makamlar,koltuklar birilerine peşkeş çekilerek akp iktidarına bir çeşit vurguna,soyğuna devam göndermesi yapıyorsunuz.Şahsım olarak rahmetli Muhsin başkandan sonra bbp de dürüst siyaset yapılamayacağını gördüm acaba mhp hatalarını görmüş,bir daha aynı hatalara düşmez diye düşünürken tarih tekerrür ediyor malesef aynı tas aynı hamam .Nasıl olsa ülkücülerin bizden başka gideceği yer yok mantığıyla adam kazanma değil adam harcamada bayağı maharetli oldunuz.Belki başka yerlere gitmez varsayalım canı gönülden de çalışmazlar.Bir oy akp nin midesine inmiş,o canavarın dişlerinin arasından kolunu ağzına sokarak al bakalım bir oyu.Yok biz bize yeteriz mecliste 40-50 milletvekiliyle avunuruz,avuuturuz diyorsanız ki öyle görüküyor emeği geçen kardeşlerimizin hakkı siize helal olmayacaktır.Rabbim bu millete yakışan bir lider nasip eder inşallah.

BİR YORUM YAZ