tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep’te Hangi Okullar Zorunlu Hizmete Dahil Oldu?

Gaziantep’te Hangi Okullar Zorunlu Hizmete Dahil Oldu?
tesakademi

gaziantep_2016_zorunlu hizmet_okullari

       Milli Eğitim bakanlığı Tebliğler Dergisi 2016 Yılı Şubat ayı, Cilt:80, Sayı 2701’de Gaziantep’te ve Türkiye genelinde okulların hizmet bölgeleri ve hizmet alanları son durumu yayınlandı. Güncellenen son durama göre Gaziantep’te neredeyse okulların büyük çoğunluğu zorunlu hizmet okulu oldu.

       MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu İmzasıyla “Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarının hizmet alanları 28/04/2015 tarihli ve 4475412 sayılı onayı ile belirlenmiş Mayıs 2015 Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu yönetmeliğin 38 inci maddesinin 4 üncü fıkrası ile 39 uncu maddesinin 3 üncü fıkrası gereğince, eğitim-öğretime yeni açılan ya da dönüştürülen eğitim kurumlan ile bulundukları yerleşim yerinin idari bağlılığının ve benzeri nedenlerle hizmet alanının değişmesi uygun görülen eğitim kurumlarının Valiliklerce elektronik ortamda yapılan tekliflerinin değerlendirilmesi sonucunda hizmet alanları yeniden belirlenmiştir.” denildi.

        Gaziantep’te okulların zorunluya girmesiyle İlimizde görev yapan ve Türkiye genelinde bir çok öğretmenin zorunlu hizmetini Gaziantep’te yapması beklenilmektedir. Gaziantep’te görev yapan öğretmenler okulların zorunlu hizmete alınmasını heyecanla beklemekteydi. Öncelikle Gaziantep’te mevcut görev yapan öğretmenlerin ve Ülke genelinden zorunlu hizmetini Gaziantep’te yapacak tüm öğretmenlere hayırlı olmasını diliyoruz.

      Gaziantep’te okulların zorunlu hizmet okulu olmasında 2015 ve 2016 yıllarında yoğun çalışmalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’ı da ayıca kutluyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Gaziantep’teki Yeni Zorunlu Okullar İçin Tıklayınız.

Türkiye Genelindeki Yeni Zorunlu Okullar İçin Tıklayınız.

1.342 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ