tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep Yine Hayal Kırıklığı

tesakademi

    

Türk Eğitim-Sen Şube Sekreteri Mehmet Dinç, milletin vicdanında geçerliliği olmayan YGS’nin iptal edilmemesini kınadıklarını belirterek, Şokta olduklarını söyledi.

ÖSYM’de yapılan YGS sınavında her zaman olduğu gibi İlk 10’da her hangi başarısının olmadığını bir kez daha gördüklerini belirten Dinç, “Şimdi bu başarı detayları ilerleyen günlerde kamuoyunda açıklanacaktır. İl Milli Eğitim’in ve Valiliğin aynı yanlışları devam ettiğini görüyoruz. Maalesef bakıyoruz yanı başımızda olan Kilis iki tane teste ilk 10’a girmişken Gaziantep’in ise esamede ismi bulunmamaktadır diye konuştu.

Dinç, sonuçları açıklanan YGS ile ilgili olarak Soruşturma henüz tamamlanmadan, ÖSYM YGS sonuçlarını niçin açıklamıştır? Ortada ÖSYM’nin bildiği ancak bizim bilmediğimiz ne vardır? Kamuoyu öncelikle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan net bir açıklama beklemektedir dedi.

ESAMEDE GAZİANTEP YOK

ÖSYM’de yapılan YGS sınavında her zaman olduğu gibi İlk 10’da her hangi başarısının olmadığını bir kez daha gördüklerini belirten Dinç, “Bugünden itibaren bu sınavla ilgili bir kez daha görüldü ki, şaibeler ortadadır. Bin dokuz yüz çıvarında öğrenci sorunlu testten 1. olmuştur. Geçmiş dönemde olduğumuz dönemde böyle bir şey varmıdır onu da ilerleyen günlerde göreceğiz” diye konuştu

YAPILAN AFFEDİLMEZ HATA

ÖSYM’nin yaptığı affedilmez hataların faturasının gençlere kesildiğini savunan Dinç, Türk Eğitim-Sen olarak, gençlerimizin geleceğiyle oynayan ÖSYM Başkanı Ali Demir’in büyük bir pişkinlikle görevinin başında durmasını anlayamıyoruz. Ali Demir ÖSYM’nin başında bulunduğu müddetçe ÖSYM’nin yapacağı sınavlara hiçbir şekilde güven duyulmayacaktır dedi.

 Gaziantep27

169 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ