tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep Şehitkamil MEM’DE Çağ Dışı Uygulama

tesakademi

Gaziantep Şehitkamil MEM’DE öğretmen personel kimlğinden 5 TL daktilo yazdırma ücreti alındı mı? Bu Çağ dışı Uygulamaya yöneticiler neden göz yumuyor.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı, asrın projesi olarak tanıttığı FATİH projesi ile çağ atladıklarını her öğrenciye tablet bilgisayarlar,sınıflarda akıllı tahtalar vb teknoloji ile okulları donatacaklarını ifade eden bir çok açıklamalarda bulunmuştu.

Kamu sitesi olarak Gaziantep Şehitkamil İlçesinde görev yapan bir çok öğretmen ve eğitimciden almış olduğumuz e – postalardan Gaziantep Şehitkamil MEM’DE dilere destan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Gelen e-postalardaki ihbar aynen şöyle;

Sayın Kamu sitesi yetkilileri ben Gaziantep Şehitkamil ilçesinde öğretmenlik yapıyorum. İlk görev yerim olması münasebetiyle personel kimliğim yoktu. Okul idarecilerimiz personel kimliği olmayanların müracaat formlarını aldılar ve bize ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün toplu olarak personel kimliği çıkaracağını söylediler. 1.50 TL Kimlik ücreti aldılar. Okulda benim gibi 7 arkadaşımız kimlik almak için müracaat ettik. 1,50 TL kimlik ücretimizi de ödedik.

İki hafta sonra kimliklerimizin çıktığını ve 5 TL ücret ile kimliklerimizi alabileceğimiz söylendi. 5 TL ücretin ne olduğunu sorduğumuzda bize bunun yazı parası olduğunu söylediler. Çok komik olabilir ama gerçek. Kimlilerimizi elektronik daktilo ile yazdıklarını bunun karşılığında yazan memura kimlik başına 5 TL ücret ödememiz gerektiği söylendi. Bunun yasal olmadığını sorduğumuzda, bize fazla itiraz edip göze dokunmayın sonra hiçbir işiniz yapılmaz dendi. Bizde kuzu kuzu bu parayı ödedik. Bir düşünün 1000 ( Bin ) adet civarında yeni kimlik çıkmış ve devlet memuruna iş yaptırmak için ayrıca para ödüyoruz. Bu olayı seslendirmeniz dileğiyle selamlar…

Kamu sitesi olarak e-postanın doğruluğunu araştırdığımızda olayın doğru olduğu sonucuna vardık ve yetkililere soruyoruz.

Öncelikle ilk olarak sayın bakanımıza soruyoruz FATİH PROJESİNİ yaparak çağ atladığınızı söylüyorsunuz. Personelinize bir kimlik çıkartmaktan aciz yönetim anlayışıyla bunu nasıl başaracağınızı merak ediyoruz.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet YAĞCIYA soruyoruz Kimlik başı daktilo ücreti almak yasal olarak nerede yazıyor hukuki bir dayanağı var mıdır? Bu yasal dayanakları anlatırsanız belki mevzuat editörlerimiz engin hukuki bilgilerinizden faydalanır.

Kaynak : kamusitesi.com

281 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ