tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİMDEKİ YANLIŞ UYGULAMAYA YARGI YOLUYLA DUR DEDİK!

tesakademi

 

        Gaziantep’te bir haksız uygulama daha Türk Eğitim-Sen’in mücadelesiyle son buldu. İlimizde yapılan her tayin ve atama, yönetici ataması aylıkla ödül ve bir çok konuda taraflı davranarak eğitim çalışanlarına haksızlık yapmayı alışkanlık haline getiren Gaziantep Milli Eğitimdeki bazı kişilerin haksızlıkları artık yanlarına kalmamaktadır.

 

        İlgili Yargı Kararı için TIKLAYINIZ.

       Üyemiz Mehmet ÖZCAN’ın Gaziantep İli Şahinbey İlçesindeki Gaziantep Ticaret Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine atanması gerekirken Şahinbey Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesine atanmıştır. Üyemizin atanması gereken yere ise yandaş kayırmayla atama yapılmıştı. Üyemizin düzeltme isteğine olumsuz cevap verilmesinden sonra başlayan hukuk mücadelemiz sonuç verdi.Üyemiz Atanması gereken 1. tercihine Gaziantep Ticaret Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine artık mahkeme kararıyla atanacaktır.

 

       Gaziantep ilinde eğitim değil kadrolaşmayla yapmakla uğraşan siyasetin oyuncağı olmuş bazı milli eğitim yöneticileri ilimizin eğitim başarısının düşmesinden birinci derece sorumludurlar. Çünkü bu kişiler eğitimde çalışma barışını bozmuş bulunmaktadırlar. Tabii ki bu kişilere bazı siyasileri eklemekte de fayda vardır. 2009 Nisan ve Mayıs aylarında 76. maddeyle  Gaziantep ve Türkiye genelinde haksız atama yapan eski milli eğitim bakanı Hüseyin ÇELİK eğitimdeki haksızlıkların ve huzursuzlukların kaynağı durumunda olduğunu ispat etmiştir. 76. maddeyle ilimizde bazı kurumlara atanan yöneticiler hak hırsızlığı yapmışlardır. Hak hırsızlığı yapan insanlar öğrencilerine doğruyu güzeli öğretemezler. Bu konuda da Gaziantep ilimizi 76.maddeyle atanma ayıbından kurtarmak için mücadelemiz devam etmektedir.

       Türk Eğitim-Sen olarak din hortumculuğu yapıp haram yiyenleri, hukuk mücadelesi yoluyla hidayete erdirme mücadelemiz devam etmektedir.

       Hak her zaman haklının olmalıdır.

       Eğitim çalışanlarına ve Gaziantep Halkına saygılarımızla.

       TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

 

5 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ