tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep Milli Eğitim Yönetici Atamada Hülle!!!

tesakademi


Toplumlarda düzeni sağlayan en önemli değerdir hukuk… Demokrasinin vazgeçilmez unsuru… Kesin ve net ifadelerle olmazsa olmazıdır. Hukuksal olarak sonuca ulaşan ve karar  verilen konular aksi bir karar olmadıkça uygulanmak ve verilen karar yerine getirilmek zorundadır. Buna karşı çıkmak veya aksi yönde davranışlar içinde bulunmak hukuku yok saymak, demokrasiyi içine sindirememektir. Hak hukuk kavramlarının yok sayıldığı defalarca ortaya çıkan ALINAN MAHKEME KARARLARINA RAĞMEN bunları uygulamayan bir düzenin tam ortasındayız.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü mahkeme kararlarını yok sayarak, hukuku ayaklar altına almıştır. Atama sıralarını işletmeyip Gaziantep’te YÖNETİCİ ADAYLARININ HAKLARINI GASP ederek DUYURUSUZ atama yapmışlardır. Adı artık öğretmen camiasında HÜLLE ATAMALAR olarak yer eden bu atamaları yapanlar, sebep olanlar, YETKİ veya ETKİ sahipleri şunu unutmasınlar. Hukuk herkese gerekir!!! Hukuka herkesin bir gün İHTİYACI OLACAKTIR.

Gaziantep’te üyelerimiz ve eğitim çalışanları tarafından açılan davalar ile yeni yeni mahkeme kararları oluşmuş, ama MAHKEME KARARLARINA RAĞMEN sıralar işletilmemiş ve atamalar içinden çıkılmaz, çıkar yumağı haline getirilmiştir.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem SERİN, atamadan sorumlu Müdür Yardımcıları Metin MENGİLLİ, Hamdi ATAYENER ve görevli atama komisyonu üyeleri; idari mahkeme kararları sonrası oluşan hukuki yaptırımları hiçe sayarak yanlı, taraflı davranıp,   Ali ÇALI, Remzi YILMAZ, Murat KAR, Namık GEDİK, Ahmet TUNÇ, Tuncay AKIŞ, Mustafa TÜRKMEN ve Ömer Faruk ÇELİK’in özlük haklarını koruyacak şekilde hülle atamalar yapmışlardır.

Mahkeme kararları doğrultusunda sıraları işletmeyerek Muharrem KATIOĞLU, Hasan  ŞAKİR ve İsmail BİLMEZ’in kazanılmış hakları da  adı geçen yöneticiler ve atama komisyonu tarafından gasp edilmiştir. Bu bir hukuki faciadır. Hukukun üstünlüğünü yok sayıp hatırı sayılır, torpilli, yandaş, taraflı olan kişilere hukuki gerekçe oluşturarak bu şahısları daha iyi bir konuma ve mevkiye taşıma gayretidir.

Gaziantep’te eğitimin kalitesini yükseltmeyi hedef saydığını her açıklamasında üstüne basa basa söyleyen Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem SERİN ve ekibi KAZANILMIŞ HAKLARI yok sayıp, yandaş eş ve dostlara kadro tahsis etme gayreti güderek başarı elde edeceğini sanıyorsa yanılmaktadır.

Mahkeme kararları sonrası kazanılmış hak düşüncesiyle hareket edip tercihleri arasında bulunmayan münhal(boş) okullara duyurusuz olarak Ali ÇALI, Remzi YILMAZ, Murat KAR, Namık GEDİK, Tuncay AKIŞ, Mustafa TÜRKMEN ve Ömer Faruk ÇELİK’in Valilik oluru ile atamasını yapmışlardır.

Ali ÇALI’yı  Şehitkamil Sani Konukoğlu İlköğretim Okuluna Müdür, Remzi YILMAZ’ı Şahinbey Ayşe Mustafa Sevcan İlköğretim Okuluna Müdür Yardımcısı,Murat KAR’ı Şehitkamil Bayraktar Anadolu Lisesine Müdür Yardımcısı,Namık GEDİK’i Şehitkamil Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesine Müdür, Ahmet TUNÇ’u Gaziantep’in  eski, köklü  ve ünlü simaların mezun olduğu Gaziantep Lisesine Müdür, Tuncay AKIŞ’ı Gaziantep Şahinbey Dr. Nilüfer-Mustafa  Özyurt  İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı, Mustafa TÜRKMEN’i Şehitkamil Atalar İlköğretim Okuluna yeniden Müdür, Ömer Faruk ÇELİK’i Gaziantep/Şehitkamil, Nefise-Necip TEYMUR  İlköğretim Okulu’na yeniden Müdür olarak üstünlerin hukukunu gerçekleştirip atamışlardır.

Bu hukuksuz atamalara, ALINAN MAHKEME KARARLARI ile yapılan itirazlara rağmen birileri hala hukuksuz atamalarda diretmekte, ülkemizi orman kanunu ile yönetilen Muz Cumhuriyeti sanmaktadır.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak her zaman haktan yana bir tavız sergileyerek bu durumun düzeltilmesini istememize rağmen düzeltilmeyerek hak gaspına devam etmişlerdir. Bu kadar haksızlık karşısında biriken dosyaların tamamı hazırladığımız çalışma ile birlikte Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz tarafından soruşturma talebiyle Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir. Bu işe sebep olanların, haksız hukuksuz atamalarda YETKİ kullananların, atama kararlarında atılan her imzada dahası parafına kadar sorumluluk sahibi olanların yaptıkları bu haksız ve hukuksuz atamaların hesabı vermesi için, hakkın hukukun yerini bulması için DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE olarak var olacağımızı herkesin bilmesi gerekir. Her daim güçlüden yana değil haktan yana olacağız.

TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİNİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA YAZMIŞ OLDUKLARI YAZI İÇİN TIKLAYINIZ…

566 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. adalet arayan dedi ki:

    Durmak yok kovalamaya devam

BİR YORUM YAZ