tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaziantep’te Proje Tabanlı Beceri Yarışması

tesakademi

     2010-2011 yılı Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda dereceye giren okulların ödülleri düzenlenen törenle verildi. Bu yıl 6. sı gerçekleştirilen yarışmada okullar ‘Bilgi ve İletişim’, ‘Tasarım ve Uygulama’, ‘Üretim ve Mühendislik’, ‘Turizm’ ve ‘Sağlık’ dallarında birbirleriyle yarıştılar. 
         Yarışmaya 5 dalda 110 proje katıldı.  Gaziantep Şehitkamil Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin  Üretim ve Mühendislik Hizmetleri alanında ‘Kaşif’ adlı proje ile  Devr-i Alem projeleri yarışma boyunca ilgi gördü.

     Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) ve Gaziantep Empati Derneği’nin sponsorluğunda bu yıl 6.sı gerçekleştirilen 2010-2011 yılı Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi amacıyla Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdür vekili Fikret Atak, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen dereceye giren projelerin, bölgeyi ve Gaziantep’i en iyi şekilde tanıtacağına inandığını söyledi. 110 PROJE KATILDI

İl Milli Eğitim Müdür vekili Fikret Atak törende yaptığı konuşmada, “mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlardaki öğrenci ve kursiyerleri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zeka, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinci ile araştırmaya yöneltilmelerini ve teşvik edilmelerini, proje hazırlama ve uygulama deneyimi kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir” dedi. Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme (MEKSA) Vakfı ve Değerlendirme Komisyonu Başkanı İhsan Ercan ise yarışmaya 5 ayrı dalda toplam 110 projenin katıldığını ve tüm projelerin 15 kişilik komisyon üyeleri tarafından titizlikle değerlendirildiğini belirtti.

BİRİNCİ OLAN OKULLAR

Yapılan konuşmaların ardından, Gaziantep Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tasarımı ve dikimini yaptıkları elbiseler ile defile gerçekleşti.Defile de yarışmada en çok ilgi gören Devr-i Alem projesi alkışlanarak destek aldı. Yarışmada, Değerlendirme Komisyonunda görev alan üyelere Gaziantep EMPATİ Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu tarafından plaket verildi. Proje Tabanlı Beceri yarışmasında Bilgi ve İletişim Hizmetleri alanında ‘Masa Üstü Bilgisayarlarda Parmak İzi’ isimli proje ile Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birinci, Tasarım ve Uygulama Hizmetleri alanında, ‘Gecelerin Işıltısı’ isimli proje ile Şahinbey Halk Eğitim Merkezi birinci, Üretim ve Mühendislik Hizmetleri alanında ‘Kaşif’ adlı proje ile Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birinci, Turizm Hizmetleri dalında ‘Pancarın Yolculuğu’ adlı proje ile Şahinbey Otelcilik ve Meslek Lisesi birinci, Sağlık hizmetlerinde ise ‘Yaşamak İstiyorum’ adlı proje ile Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birinci oldu. Hazırladıkları projelerle birincilik kazanan öğrencilere Gaziantep Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul tarafından teşekkür belgeleri verildi.İlinde ve bölgesinde daima başarılara imza atan Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Üretim ve Mühendislik alanında en fazla taktir toplayan Devr-i Alem projesi ise üçüncü oldu.

YARIŞMAYA KATILAN DİĞER OKULLAR

Yarışmada hazırladıkları projelerle ikinci olan Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Alkan Kız Meslek Lisesi, Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Nizip Mesleki Eğitim Merkezi ve Binbaşı Dündar Taşer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın tarafından ödülleri verildi.

Yarışmada üçüncü olan Nizip Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi, Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Şahinbey Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine ödüllerini Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür vekili Fikret Atak verdi.

Yarışmada birinci olan okullar, 14-17 Mart 2011 tarihleri arasında Kilis’te yapılacak olan bölge finaline katılacak.

Bölge yarışmasında başarılı olan projeler ise 4-8 Nisan 2011 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevi’nde sergilenerek Türkiye dereceleri belirlenecek.

kamusitesi.com

403 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ