tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Gaün’de Teşekkür Taktim Töreni Düzenlendi.

tesakademi

Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğüne bağlı faaliyetlerini sürdüren, Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Pediatri Servisinde tedavi gören lösemili çocuklar için düzenlenen yardım kampanyasına katkıda bulunanlara “Teşekkür Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi.

Üniversitemiz Onkoloji Hastanesi Seminer Salonunda düzenlenen belge takdim törenine; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger, Atatürkçü Düşünce Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü ve çok sayıda davetli katıldı.

“Teşekkür Belgesi Takdim Töreni”nin açılışında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, toplumla her zaman bütünleşmenin, etkileşim içerisinde olmanın Üniversitemizin temel hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Coşkun, “Biz Gaziantep Üniversitesi olarak toplumla etken konumda, toplumun gelişimine her zaman öncülük etmek anlayışından yola çıkıyoruz. Gençlerimize sadece eğitim değil, onlara duyarlılık kazandırmak, toplumla iletişimlerini daha açık kanallara taşımak, daha yüksek seviyede estetik, sanat ve kültür alanlarında toplumsal her alanda bir donanım kazandırmak üzere kendimizi adadık. Tam da bu anlamda Türkiye’de bir ilk olan ‘Toplumsal Duyarlılık Projeleri’ni gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz bu nedenle ciddi bir atılım içerisindeler ve bunu zevkle yapıyorlar. Atatürkçü Düşünce Topluluğumuzun Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’nün, öğrencilerimizin, Onkoloji Hastanemizin Başhekimi Doç. Dr. Alper Sevinç’e ve hastane çalışanlarının katkılarıyla bir katkı kampanyası düzenlendi. Az ya da çok önemli değil. Önemli olan toplumun bir şekilde katkıda bulunması bizler için çok değerlidir. Emeği geçen, katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının sonrasında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun tarafından, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu adına Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger’e belge takdim edilirken, Üniversitemiz Genel Sekreteri Ercan Eroğlu ve Onkoloji Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Alper Sevinç tarafından, çok sayıda kurum ve kuruluşa belge takdimi gerçekleştirildi.

Gaün Haber Merkezi

29 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ