tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

GAÜN Öğretim Üyesi ve Türk Eğitim-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Görevine Getirildi

GAÜN Öğretim Üyesi ve Türk Eğitim-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Görevine Getirildi
tesakademi

        Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi ve GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Türk Eğitim-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Senatosu tarafından Rektör Yardımcısı görevine getirildi.

Makedonya Cumhuriyeti’nin en eski özel üniversitesi olan Fon Üniversitesi’nin 4 kampüsü, 13 Fakültesi ve yaklaşık 7 bin öğrencisiyle ülkenin en saygın bilim kurumları arasında yer aldığını belirten Makedonya Fon Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sefer Canoski, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmakta olduğunu ifade etti. Canoski, Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’nün Rektör Yardımcısı seçilmesiyle Fon Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olma sürecinde önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi. Canoski, Fon Üniversitesi’nin dünyanın doğusu ile batısı arasında bir bilimsel bir köprü haline geldiğini açıkladı.

GAÜN Öğretim Üyesi ve Türk Eğitim-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, daha önce Ege Üniversitesi’nde görev yapmış olup, Yeditepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Sanko Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerinde part-time derslere girmiştir. Akademik kariyerinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Merkez Müdürlüğü, Fakülte Kurulu Seçilmiş Üyeliği gibi birçok akademik yöneticilik tecrübesi olan Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, çok sayıda çok sivil toplum kuruluşunda şube başkanlığı, genel kurul delegesi, yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. Yaklaşık bir yıldır Makedonya Fon Üniversitesi’nde de görev yapan Yrd. Doç. Dr. Tansü, “Makedon meslektaşlarım tarafından Senatoda Rektör Yardımcısı görevine seçilmek şahsım, mensubu bulunduğum Gaziantep Üniversitesi ve ülkem adına büyük bir onurdur. Yararlı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum ve Makedonya Fon Üniversitesi Yönetimi ve Senatosuna teşekkür ediyorum” diyerek yeni görevine hızlı başladı.

       Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Rektör Yardımcılığı göreviyle fiilen Ülkemizin ve sendikamızın kültür elçisi görevini üstlenmiş bulunmaktadır.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Yönetim Kurulu olarak; GAÜN Öğretim Üyesi ve Türk Eğitim-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’ye yeni görevinin hayırlı uğurlu olması temennisiyle başarılar diliyoruz.

                    Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Yönetim Kurulu

138 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ