tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

EYLEMİMİZ SONUÇ VERDİ: EŞ DURUMUNA “İL EMRİ” GELDİ! SIRA "İL DIŞI"NDA

tesakademi

       aile_resmi                                                                             Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü bugün yaptığı basın açıklaması ile eş durumu özrü nedeni ile iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimizin “boş kalacak eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” olan 26. tercihin ardından “il emrine atanmak istiyorum” seçeneğini seçebilecekleri belirtilmiştir.

       Çarşamba günü Bakanlık önünde gerçekleştirilen eylemin ve Bakanlık ile defalarca yapılan görüşme ve yazışmaların sonuç vermiş olması tarafımızca olumlu karşılanmıştır. Yapılan basın açıklaması ile özür durumuna bağlı olarak özellikle eş durumu özrü nedeni ile yer değiştirmek isteyen ancak eşinin yanına kontenjan sınırlamaları ya da hizmet puanları nedeni ile bir türlü gidemeyen öğretmenlerimiz açısından düşünüldüğünde mağduriyetlerin azalacağı muhakkaktır.

       Eş durumu mağduriyetinin sona ermesi sevindiricidir, ancak iller arası tayin isteğimiz hala cevap bulamamıştır. Türk Eğitim Sen olarak, iller arası ikinci tayin hakkının da bir an önce verilmesini istiyoruz.

        Şimdi sıra zorunlu hizmet yükümlüsü olarak görev yapıp, il dışı kontenjanı uygulaması nedeniyle atanamayan öğretmenler için ikinci başvuru hakkının verilmesinde.

   
MAĞDUR ÖĞRETMENLER İÇİN MEB ÖNÜNDE EYLEM YAPTIK

EŞ DURUMU MAĞDURLARI İSYAN EDİYOR

ÖZÜR GRUBUNA “İL EMRİ” HAKKI MUTLAKA VERİLMELİDİR

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Açıklaması İçin Tıklayınız. 

14 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ