tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Eşit İşe Eşit Ücrette Medyaya Balyoz Darbesi

tesakademi

 

Sendikamız tarafından 5 haftadır devam eden eşit işe eşit ücret ile ilgili eylemlerimizin sonuncusu Yeşilsu Parkı’nda yapıldı. Sürekli hale gelen ve 5 haftadır devam eden kitlesel basın açıklaması ve eylemlerimizin sonuncusu yapılırken, 14 Ocak 2012 tarihinde Ankara’da Maliye Bakanlığı önünde büyük bir protesto eylemi  yapılacağı da duyuruldu.

 

Yapılan eylem ve kitlesel basın açıklamasında Şube Başkanımız Bekir AVAN” Eşit İşe Eşit Ücret düzenlemesi ile çıkarılan 666 sayılı KHK’nın eşit işe eşit ücret düzenlemesinden ziyade eşitsizliği körüklediğini belirtirken, işçinin, memurun, asgari ücretlinin cüzdanı yanarken, işsizlik yıldan yıla artarken, öğretmen ve akademisyenlerin maaşları yerinde sayarken, çalışanlar yüzde 3’lük zam oranına mahkum edilirken, TBMM çatısı altındaki vekillerin bir gecede kendilerine yüzde yüz zam yapmasının siyasi etikle bağdaşmadığını” söyledi.

Öte yandan yapılan eylemleri görmezden gelen, genel tabirle ekran karartması uygulayan, 5 haftadır yapılan eylemleri kamuoyuna taşımayan, memurun bu haklı durumunu görmezden gelen basın ve medyayı protesto etmek amacıyla, balyozla televizyon kırıldı. Yandaş medya kavramının giderek netleştiği günümüz koşulları içerisinde Türk Eğitim-Sen in bu haklı mücadelesini görmezden gelen medyanın artık bu haklılığını tüm kamuoyuna duyurması gerektiği belirtildi. Halkın gören gözü duyan kulağı olarak nitelenen basın ve medya kuruluşları, birileri tarafından yanlı ve yandaş haberlerle ekranları toz pembe haberlerle doldurulup, memurun feryadını duymamazlıktan gelmesi kınanarak, basın ve medya kuruluşları asli görevi olan yansız ve tarafsız haberciliğe davet edildi.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI METNİ İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

<

 

249 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ