tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Eş Durumu Atamaları 9 Ocak’ta

tesakademi

Türk Eğitim-Sen’in büyük çabaları sonucunda kazanılan eş durumu atamaları başvurusu 5 Ocak 2012 tarihine kadar uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile 5 Ocak 2012 tarihine kadar uzatılan eş durumu atamalarının 9 Ocak’ta yapılacağı bildirildi.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, eş durumu özrü bulunanların eşinin ataması 31 Aralık 2011 tarihinden önce yapılıp ancak göreve başlamayanlar yönünden başvuru alınması işleminin 5 Ocak 2012 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar uzatılması ve atamaların da 9 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.’

Açıklamaya göre, atananların ilişik kesme ve göreve başlama işlemleri, 20 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlayacak, yarıyıl tatili içinde tamamlanacak.

Eş durumu özründen yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenler MEB’in ‘http://ikgm.meb.gov.tr‘ adresinde yayınlanan ‘Öğretmenlerin Eş Durumu Özrüne Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu (Aralık-2011)’ hükümleri çerçevesinde başvuru yapmaları ve onay sürecine ilişkin gelişmeleri takip etmeleri gerekiyor.

90 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ