tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

EĞİTİM-BİR SEN’DEN ANDIMIZIN İPTALİ DAVASINA DESTEK

tesakademi

       Öğrenci Andı’nın kaldırılması için daha önce billboardlara skandal afişler bastıran Mazlum-Der, bu kez de “Öğrenci Andı” nı düzenleyen 12. maddenin iptali için, Milli Eğitim Bakanlığı hakkında 3 ayrı dava açtı.Eğitim-Bir Sen’de  bu davalara destek verdi.

       Bildiği üzere sendikamız, öğrenci andı ile dalga geçen afişler için Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk ÜNSAL ve Mazlum-Der Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin ÇOBAN hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

       “Andımız” ın kaldırılması için dava açıldı

       Mazlum-Der Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin Çoban, yöneticiler Mehmet Rauf Çiçek ve Nesip Yıldırım, “Öğrenci Andı” nı düzenleyen 12. maddenin iptali için, Milli Eğitim Bakanlığı hakkında 3 ayrı dava açtı.

       Dernek yöneticileri tarafından öğrenciler adına Danıştay Daire Başkanlığı’na gönderilmek üzere Diyarbakır Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığı’na dilekçe ile başvuruldu.
       Mazlum-Der’in yanı sıra, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Muharrem Erbey, TEV-KURD sözcüsü Sabahattin Korkmaz ve Eğitim-Bir Sen yöneticileri de dava açılmasına destek verdi.
 
       Kaynak: Star Gazetesi

       TÜRK EĞİTİM-SEN, ÖĞRENCİ ANDIYLA DALGA GEÇEN MAZLUM-DER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR

       TÜRK EĞİTİM-SEN MAZLUM-DER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

 

7 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ