tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ÇUBUKÇU: BT ÖĞRETMENLERİNE FRANSIZ KALDI

tesakademi

Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU, Emre KONGAR’IN Bilişim ve teknoloji öğretmenlerinin ders saatlerinin azaltılmasını ÇUBUKÇU’ya sordu. ÇUBUKÇU’nun olaya ne kadar Fransız olduğu verdiği cevapla ortaya çıktı.

Aylardır BT öğretmenleri ders saatlerinin sayısının azaltıldığı yönünde şikayetlerini basın yayın organlarına ve devletin yetkililerine mail olarak gönderiyorlar.

NTV’de katıldığı bir programda BT öğretmenlerinin kendisine gelen şikayet maili üzerine BT öğretmenlerinin ders saatlerinin sayısın neden azaltıldığı ÇUBUKÇU’ya sorduğunu ifade etti.

Çubukçu’nun ise, zaten hemen hemen bütün derslerin bilgisayar ortamında işlenmeye geçildiğinin bu nedenle Bakanlığın programı kapsamında BT öğretmenlerine gerek olmadığı cevabı..

Bu cevaba KONGAR’ın ise cevabı..

Bu şu olaya benzemekte, İngilizce ders saati sayılarının artmasına rağmen , İngilizce öğretmen sayısını da azaltıyoruz. Bu anlamda mı ? Cevabına..

Çubukçu’nun sessiz kalması..

Olaydan da anlaşıldığı gibi , ÇUBUKÇU bu konuya Faransız..

BT öğretmenlerinin sorunu bir an önce çözülmelidir.

kaynak: memurlar.biz

144 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ferdi Köse dedi ki:

    Teknoloji diye birileri kendini yırtıyoo birileride çıkıp teknolojiye savaş açıyo böyle bir ülkede yaşıyoruz

  2. seher dedi ki:

    lütfen birileri bizlere destek olsun onca emek bilgi dururken neden buna gerek duyuyorlar anlam veremiyorum…. Lütfen hakkımızı vermiyorsunanız o zaman üniversitelerin bu branşla ile ilgili bölümlerini kapatın ki yeni gelen nesil elindeki bilişimin içinde boğulmasın

BİR YORUM YAZ