tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’DAN DEFOL

tesakademi

       26 Haziran 2009 tarihinden bu yana Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramı hepimizin yüreğini yaralamış bulunmaktadır. 1944’ten 1949 yılana kadar Çin’in baskısı altında kalan Doğu Türkistan, 1949 yılında komünist Çin kuvvetlerinin istilasına uğramıştır. Doğu Türkistan 1949 yılından bu güne dünyada eşi benzeri görülmemiş asimilasyonlara, soykırımlara ve katliamlara uğramıştır. Çin zulmüne baskılara ve katliamlara maruz kalan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz,   son 60 yıldır çığlıklarını kardeşlerine insanlığa duyurmaya çalışmışlardır.

       Son günlerde Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz, Çin kuvvetleri ve milisleri tarafından katledilmeye başlanmıştır. Çin’in 1876 yılından bu yana sürdürdüğü  imha ve asimilasyon, tekrar vahşet boyutlarına ulaşmıştır. Çin, Doğu Türkistanlı kardeşlerimize  devlet terörü  uygulamaktadır. Çin, 60 yıldır işgal ettiği Doğu Türkistan’da insanlık tarihinin yüzkarası uygulamalarıyla tarihte kara bir leke olarak kalacaktır.  

       Yıllardır Doğu Türkistan Türklerinin gözyaşı ve kanıyla beslenen Çin, her şeyi bahane ederek etnik temizliğe devam etmektedir. Doğu  Türkistan Türklerine nefes almak bile suç sayılmakta, kardeşlerimiz evlerinde nereden geleceği belli olmayan kurşunlarla vurulmakta, tutuklama bahanesiyle boğazları kesilmekte ve türlü işkencelerle öldürülmektedirler. Doğu Türkistan’da en az 800 ölü, binlerce yaralı ve tutuklu vardır.  Doğu Türkistan’da Çin soykırımında şehit olan kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

       Çin, Doğu Türkistan’da yaptığı etnik temizliği gizlemek için Doğu Türkistan’la dünyanın bağlantısını kesmiş bulunmaktadır.

İnsanlık, yeni bir sınavla karşı karşıyadır. Çin’de olup bitenlere sessiz kalmak, bu sınavı kaybetmek ve barbarlıktır. Medeni dünya(!) kanla beslenen vampir durumuna düşmemelidir. Birleşmiş Miletler olaylara duyarsız kalmamalıdır. Birleşmiş Milletler derhal toplanmalı ve Çin’e gerekli yaptırımları uygulamalıdır.

        Son yüzyıllarda dünyanın her tarafında Türk ve Müslüman milletlerin toprakları işgal edilmekte, ve bu milletlerin kanı ve göz yaşı Çin gibi diğer emperyalist güçlere sermaye olmaktadır. Bu insanlık ayıbı artık bir son bulmalıdır.

       Çin uygulamakta olduğu soykırımdan derhal vazgeçmelidir.

       Çin Doğu Türkistan’da işgalcidir. Çin, Doğu Türkistan’dan, Türklerin öz yurdundan defolup gitmelidir.

       Ülkemizi yönetenler makyavelist politikalar uygulamamalıdır. Yöneticilerimiz, Doğu Türkistan Türklerine uygulanan soykırımla ilgili uluslararası camianın desteğini alarak Çin’e baskı yapmalıdır.

       Türkiye Büyük Millet Meclisi derhal toplanmalı ve Doğu Türkistan’da yaşananlarla ilgili özel görüşme yapmalıdır.

       Sanayi Bakanımız Sadullah ERGİN, Çin mallarının boykot edilmesiyle ilgili milletimizin hislerine tercüman olacak bir çıkış yapmıştı. Fakat geri adım atarak   
Yüce Türk milletini üzmüş bulunmaktadır. Sayın Bakana buradan Gaziantep’ten sesleniyoruz. Korkmayın sayın bakan, ya da geri adım atacağınız şeyleri söylemeyin. Biz buradan Gaziantep’ten çağrıda bulunuyoruz; Çin mallarını boykot edelim!

       Türküm, Müslüman’ım, insanım diyen herkes bütün dünyada Çin mallarını boykot etmelidir. Çünkü Çin mallarında kardeşlerimizin, insanlığın göz yaşı vardır, kanı vardır.

       Doğu Türkistan Türklerinin acısı bizim acımızdır. Orada şehit edilen sadece onların değil, dünya Türklüğünün şehitleridir. İşgal edilen Dünya Türklüğünün vatanıdır. Çin unutmasın ki elbet bir gün, üç bin yıllık bu hesap görülecektir. 

       Çin’i kardeşlerimize yaptığı zulüm ve soykırımdan dolayı kınıyor ve lanetliyoruz.

       Doğu Türkistan elbet bir gün bağımsız olacak, Doğu Türkistan’da Gökbayrak ilelebet dalgalanacaktır…

       Türk’e kefen biçen kahpelerin, köpeklerin sonu korkunç olacaktır…

       Saygılarımla…

                                                                                                                Bekir AVAN
                                                                                                               Şube Başkanı

62 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ