tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ÇELİK SANA GÜLE GÜLE!

tesakademi

       Eğitim çalışanlarına yaklaşık 6,5 yıldır sıkıntıdan başka bir şey vermeyen Hüseyin ÇELİK Milli Eğitim Bakanalığı görevinden alındı. Nimet ÇUBUKÇU yeni Milli Eğitim Bakanı oldu.

       Türk Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK döneminde her türlü haksızlık ve hukuksuzluğu ülke gündemine taşımış, Çelik’le ilgili ciddi tepkiler oluşturmuştu. Makamlar kimseye baki değildir. Önemli olan, görevi bıraktıktan sonra da, hizmet ettiğiniz insanlar tarafından saygıyla anılmanızdır. Hüseyin ÇELİK Bakanlık görevine geldiği günden bugüne yandaşlarını korumak adına etik olmayan her çeşit yolu takip etmiştir.

 

       Türk Eğitim Sen diyalogdan yana, ancak mücadeleci sendikacılığı temel alan bir anlayışla sendikacılık yapmaktadır. Hüseyin ÇELİK tarafından ortaya konulan tüm olumsuzlukları eğitim çalışanları ve Türk milli eğitimi açısından değerlendiren sendikamız çok etkili bir mücadele sergilemiştir. Gerek yazılı ve görsel medyada gerekse TBMM’de milletvekilleri yoluyla hukuk ve insan hakları ihlallerini gündemde tutan Türk Eğitim Sen yetkili sendika olarak Hüseyin ÇELİK’le ilgili haklı ve etkili bir mücadele ortaya koymuştur.

       Bu haklı mücademiz ve yerel seçimlerin AKP açısından sonuçlarına, Hüseyin ÇELİK’in sorumluluğu açısından da dikkat çekmemiz sonucu oluşan kamuoyu baskısı neticesinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK görevden alınmak zorunda kalınmıştır. Eğitim çalışanlarının çeşitli sebeplerle Hüseyin ÇELİK hakkında oluşturduğu tepkiler de Çelik’in görevden alınmasını hızlandırmıştır.

       Nimet ÇUKUKÇU’nun Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmesi beklenmeyen bir durum olmakla beraber, sevindiricidir. Nimet ÇUBUKÇU’nun Hüseyin ÇELİK kadar politize olmadığını, kendisine düşman veya yandaşlar oluşturmak için bir çalışma içine girmeyeceğini düşünüyoruz. Sayın Çubukçu’nun tüm eğitim çalışanlarını kucaklayıcı bir tavır segileyeceğini umut ediyoruz.

       Türk Eğitim Sen, Çelik döneminde yaşanan hukusuzlukların Çubukçu döneminde tekrar yaşanmasını istememektedir. Bu sebeple yeni Bakana, geçmişte yaşanan gayri ahlaki oluşumlar ve uygulamalarla ilgili bir rapor sunacak ve düzeltilmesini isteyeceğiz. Eğitim çalışanları ile ilgili taleplerimiz de ayrıca bir rapor halinde sunulacaktır.

      Yetkili sendika Türk Eğitim Sen kimseye karşı peşin hükümlü değildir. Siyasi ve ideolojik bir şartlanma içinde asla olmamıştır. Bu sebeple yeni Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU’nun yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor ve bundan sonra da Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarının, eğitim çalışanları adına sendikamız tarafından yakından takip edileceğinin bilinmesini istiyoruz.

     Bakanlık makamını asla bitmeyecek bir görev gibi görerek eğitim çalışanlarını hasım gibi gören, onları mutsuz ve tedirgen eden ÇELİK dönemi kapanmıştır. Bütün ikazlarımıza rağmen, hak ve hukuk içinde kalmayı bir türlü beceremeyen Hüseyin ÇELİK eğitim çalışanları nazarında hep ayıplı bir Milli Eğitim Bakanı olarak anılacaktır.

                                                                            TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ