tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

BÜLENT ARINÇ, ÖĞRETMENLERDEN DERHAL ÖZÜR DİLE

tesakademi

                                                                                 Bülent Arınç dam derken mertek dedi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e yönelik eleştirileri cevaplamak isteyen Arınç “Ama kendisi ilkeli, öğretmenlere şahsiyet kazandırmak isteyen bir insandır. Öğretmenleri yetiştirmek isteyen, öğretmen-öğrenci ilişkisini yeni baştan kurmak isteyen bir bakandır. Bekleyenler şunu bilsinler ki, mümkün oldukça atamalar yapılacaktır.” Dedi.

        Son yıllarda ülkeyi yönetme becerisi gösteremeyenler ve beceriksiz milli eğitim bakanlarının sayesinde öğretmenlik mesleğinin itibar kaybettiği doğrudur, ancak mesleğin itibar kaybetmesi öğretmenlerin şahsiyet problemi yaşadığı anlamına gelmez. Bakanlık makamına gelmiş, yıllardır siyasetin içinde bulunan bir kişinin bu iki ifade arasındaki farkı bilmemesi kabul edilemez.

        Arınç’ın ifadesi öğretmenleri yaralamıştır, söylediğinin ne anlama geldiğinden habersiz kişilerin toplum önündeki beyanları öğretmenlik mesleğinin zaman içinde itibar kaybetmesine sebep olmuştur. Adama sorarlar 10 yıldır öğretmenlik mesleğinin itibarını iade etmek için ne yaptınız. Ayrıca, öğretmenler şahsiyetli insanlardır, hem de öylesine şahsiyetli insanlardır ki, yarattığınız türlü sosyo ekonomik problemlere rağmen, bu ülkede büyük bir gayretli çalışan, fedakarca, emeklerini öğrencilerinden asla esirgemeyen, neredeyse tek meslek mensubudurlar. Öğretmenler, mesleğini icra ederken”Ne kadar maaş o kadar iş” demeyen, cefakarca, eğitim davasını omuzlayan insanlardır.

        Sayın Arınç, sizin, milli eğitim bakanlarınız ve Hükümetinizin ,son on yılda öğretmenler için ortaya koyduğunuz bir tek özel  çalışmanız ya da bu öğretmenler için diyebileceğiniz bir çalışmanız oldu mu? Bu soruya evet diyebilecek bir babayiğit olduğunu düşünmüyoruz.Biz ise size, son on yılda öğretmenler adına kaybettirdiğiniz onlarca örnek uygulamanızı ortaya koyabiliriz.

        Sayın Arınç aşağılayıcı sözünüz için, öğretmenlerden derhal özür dileyin ve sözünüzü düzeltiniz. Aksi takdirde, Türk Eğitim Sen olarak, sizi bu ifadeleriniz sebebiyle ÖĞRETMEN DÜŞMANI olarak ilan edecek ve anacağız. Ayrıca, öğretmenler bu ağır ve aşağılayıcı sözünüzü asla unutmayacaktır. Belki, yüzünüze kimse bir şey demeyecek ama 662 bin 317 öğretmenin yüreğinden geçen size yetecektir.

                                                        TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ
                                                            TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

600 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. BEKİR AVAN dedi ki:

  Toplumun en itibarlı mesleği öğretmenlik ve en itibarlı insanları da öğretmenlerdir.

  Öyle laga luga yapanların ağzı eğrilir. Öğretmenler herkese itibar kazandırmaya çalışmaktadır. Bunun aksini söyleyen kem söz söyler.

  Bülent ARINÇ söylediği sözün altında kalır, zor izah eder ve mutlaka da özür dilemek zorunda kalır.
  KINIYORUM.

  AŞAĞIDAKİ BİLİMSEL ARAŞTIRMANIN İNCELENMESİNİ TAVSİYE EDERİM.

  EN AZ GÜVENİLENLER POLİTİKACILAR

  20 ülkede yapılan araştırmaya göre en az güvenilen kişiler politikacılar. Türkiye’de ise orduya, öğretmenlere ve doktorlara güveniliyor.

  Uluslararası Araştırma Şirketi GfK’nin 2005 yılında 20 ülkede 19 bin 674 kişiyle yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, en az güvenilenler sıralamasında politikacılar, üst düzey yöneticiler ve gazeteciler bulunurken, en güvenilir meslekler arasında doktorlar, öğretmenler ve ordu geliyor.

  9 MESLEK SORULDU
  Araştırma sonuçlarına göre, 20 ülkede en düşük endeks değerini politikacılar alırken, onları yöneticiler ve gazeteciler izledi. En yüksek endeks değerini ise doktorlar ve öğretmenler aldı, onları ordu, polis ve din adamları izledi. Araştırmaya göre, Türkiye en çok orduya, öğretmenlere ve doktorlara güveniyor. Orduya en az güvenen ülke yüzde 45 ile Rusya olurken, Türkiye’de ise yüzde 91 ile en güvenilen kurum “ordu”. Türkiye’de orduyu yüzde 90 ile “öğretmenler”, yüzde 89 ile “doktorlar” izliyor. Polise güvenenlerin oranı ise yüzde 78. Din adamlarına güvenenlerin en az olduğu ülke yüzde 36 ile Yunanistan olurken, din adamına güvenenlerin en çok olduğu ülke ise yüzde 80 ile Romanya oldu. Romanya’yı yüzde 69 ile Türkiye ve ABD, yüzde 67 ile İngiltere ve İsveç izliyor. Gazetecilere, araştırmaya katılanların sadece yüzde 39’unun güvendiği görülürken, gazetecilere güvenenlerin en fazla olduğu ülke yüzde 64 ile Romanya, en düşük olduğu ülke ise yüzde 20 ile İngiltere. Türkiye’de ise gazetecilere güven yüzde 40.

  YÜZDE 23’E DÜŞTÜ
  Araştırmada Türkiye’de politikacılara güvenenlerin oranı yüzde 32 iken bu oran 2006’da yüzde 23’e düşmüş. Politikacılara Avrupa’da duyulan güven yüzde 14 olurken, Danimarka politikacılara güvenenlerin en fazla olduğu ülke, onu İsviçre izliyor.
  AA

  http://arsiv.sabah.com.tr/2006/08/07/gnd118.html

 2. İleri demokrasi adı altında nasılsa %50 oy aldık diyenler tarafından diktatörlükle yönetilen bir ülkede yaşayan birisi olarak,yarın “Ergenekoncu,Balyozcu,dinsiz” gibi yaftalarla suçlanacağımı bilsemde kızıyorum.Kızmanın ötesinde her türlü demokratik tepkimi koymaya çalışıyorum.Biliyorumki “Dilsiz şeytan” olup şerefsizce yaşamaktansa şereflice ölmek daha güzeldir.

 3. Bülent ARINÇ’tan Şahsiyetsiz Açıklama Yazık!…Çok Yazık….Görünen o ki yıllardan beri verdiğimiz oylarla bir yerlere gelenler zaman içerisinde şımarıklaşıyor ve başkalarının sevilmesi ile kendisini yukarılarda bulanlar çirkinleşebiliyorlar. Sayın Arınç, bizi çok hafife alıyor Değerli öğretmen arkadaşlarım geliniz birleşelim ve bu tip çirkinliklere, şahsiyetsiz açıklamalara gereken dersimizi vetepkimizi verelim.

BİR YORUM YAZ