tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

BU MANZARA GAZİANTEP’E YAKIŞMIYOR

tesakademi

egitim_hatasi         Madde bağımlılarına mesken oldu

        Çakmak Mahallesi’nde eğitim ve öğretime bu yıl ara veren Münif Paşa İlköğretim Okulu madde bağımlılarına mesken oldu.
       Çakmak Mahallesi’nde eğitim ve öğretime bu yıl ara veren Münif Paşa İlköğretim Okulu madde bağımlılarına mesken oldu. Yıkılarak yerine yenisi yapılacak olan okulun öğrencileri bu yıl, Abdullah Kepkep İlköğretim Okulunda öğrenimlerini sürdürüyor.

       2009–2010 eğitim ve öğretim yılının başında eğitim ve öğretime ara veren Münif Paşa İlköğretim Okulu yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Çakmak Mahallesi’nde bulunan boş okul binasında akşamları madde bağımlılarının kaldığına dikkat çeken vatandaşlar, “Boş olan okul binasını akşamları madde bağımlıları dolduruyor. Burada içki içiyorlar ve kendi aralarında tartışıyorlar. Polis ekipleri boş okul binasını arada sırada yokluyorlar ama yinede madde bağımlılarıyla başa çıkmaları çok zor” şeklinde konuştular.

       “YENİ BİNA İÇİN OKULUN BİR AN ÖNCE YIKILMASI GEREKİYOR”

       Mahalle sakinleri İl Özel İdaresinin başlatacağı yeni okul inşaatı için çalışmalara bir an önce başlamasını talep ettiler. Okul inşaatının başlaması için mevcut binanın yıkılması halinde bölgenin madde bağımlılarından kurtulacağına dikkat çeken vatandaşlar, “Bölgenin madde bağımlılarından kurtulması için okul binasının yıkılması ve yeni okul binası için çalışmalara başlanılması gerekiyor. Bizler mahalle muhtarımıza konuyla ilgili sorunu ilettik. Gazeteniz aracılığıyla da tüm yetkililerden yaşadığımız bu önemli soruna çözüm üretmelerini talep ediyoruz” dediler.

 Kaynak: http://www.hakimiyetgazetesi.net/HaberDetay.aspx?Hid=13631&CatId=35

22 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ