tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Boçka Milli Eğitiminde MTSK Kurs Belge Skandalı

tesakademi

   ” Milli Eğitimdeki uygulamalar evlere şenlik!  Yalnız bu uygulamaların bilgisizlikten mi yoksa, “Ben istediğimi yaparım” mantığından mı kaynaklandığını anlamakta zorluk çekiyoruz.” Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı Nizamettin TORUN’un basın açıklaması… 

  Milli Eğitimdeki uygulamalar evlere şenlik!  Yalnız bu uygulamaların bilgisizlikten mi yoksa, “Ben istediğimi yaparım” mantığından mı kaynaklandığını anlamakta zorluk çekiyoruz. Ardanuç ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 26 yıllık kıdemi olan bir öğretmen gözetmen, birkaç aylık kıdemi olan öğretmen salon başkanı yapılıyor. Borçka’da ise, dersi verenle o dersten sınava girenler aynı kişiler..

Artvin Borçka Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 15-20 Aralık 2010 tarihleri arasında MTSK Direksiyon Sınav Sorumlusu Yetiştirme Kursu açılıyor. Bu kursta ders vermek üzere, başta İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte 5 kişi için görevlendirme onayı alınıyor. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURSUN’un imzası ile açıklanan, 20/12/2010 tarihli MTSK Sınav Sorumlusu Yetiştirme Kursu Başarı Değerlendirme Listesi incelendiğinde, listede sınavı kazanan iki kursiyerden Hüseyin DURSUN’un 11 saat, Gökmen ÇİLİNGİR’in 9 saat kurs veren sınav görevlileri oldukları görülüyor. Skandal, kursa katılanların gözleri önünde gerçekleşiyor. Adı geçen kişiler hem ders veriyor hem de verdikleri dersten sınava giriyorlar. Maşallah ikisi de kazanıyor!

MTSK Direksiyon Sınav Sorumlusu Yetiştirme Kursunda ders veren Gökmen ÇİLİNGİR ve Hüseyin DURSUN’dan biri 4. sırada, diğeri 18. sırada sınavı kazanıyor. Gökmen ÇİLİNGİR  89, Hüseyin DURSUN ise 81 ortalama not alarak başarılı oluyor.  Kursiyerler, kendilerine kurs veren öğretmenlerini listede kendileriyle beraber görünce şaşırıyor, bir anlam veremiyorlar.

Türk Eğitim-Sen olarak, adı geçen kursta sınavı hakkıyla kazanan diğer kursiyerlerin kazanılmış haklarına dokunulmaması, hem kursiyer hem de kurs öğretmeni olanların sınavlarının iptal edilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Borçka Kaymakamlığının İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gereğini yapmasını bekliyoruz.

 TES Artvin Şubesi

738 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ