tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Bircan Akyıldız Milletvekili Adayı…

tesakademi

Kamusen Genel Başkanı Bircan Akyıldız’ı artık siyasetçi olarak mı izleyeceğiz?

Yeni dönemde Kamusen Genel Başkanlığına aday olmayacağını deklare eden Bircan Akyıldız’ın 2011 seçimlerinde siyasete girmek için yoğun bir çaba içinde olduğu ve kulisler yaptığı öğrenildi.

MHP den aday olarak siyasete girmeye çalışan Akyıldız’ın işinin çok kolay olmadığı da gelen duyumlar arasında…

Bircan Akyıldız’ın, Kamusen Genel Başkanlığına tekrar aday olmayacağını deklare etmesine rağmen kendi sendikası olan Türk Enerji-Sen’e tekrar genel başkanlık için aday olup olmayacağı konusunda ise suskunluğunu korumaktadır. Türk Enerji-Sen içinden bazı şube başkanlarının genel başkanlık için kulis çalışmalarında bulunmasına rağmen, Akyıldız’ın tavrının belirleyici olacağı konuşuluyor.

MHP’den milletvekili aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Bircan Akyıldız’ın işini garantiye almak için kendi sendikası olan Türk Enerji-Sen’de genel başkan olarak seçilerek siyasete giriş yapacağı söylenirken, Bircan Akyıldız’ın siyasete aday olması halinde Türk Enerji-Sen’in olağanüstü kongreyle yeni genel başkanını belirleyeceği bildiriliyor. Bilindiği üzere seçim yasasında yapılan bir değişiklik gereğince siyaset için aday adayı olan sendika yöneticilerinin bütün görevlerinden istifa etmesi gerekiyor ve seçilemedikleri takdirde tekrar eski görevlerine dönmelerinin önü kapatılmış durumdadır.

Kamusen Genel Başkanlığı konusunda ise Kamusen’e bağlı üç sendikanın genel başkanlarının yarışacağı söylenmektedir. Bunlar; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş şekilnde olacağı bildirilmektedir.

Bunların içinde en fazla delegeye sahip olan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şanslı görülmesine rağmen, daha önceki genel kurullarda olduğu gibi Kamusen’e bağlı diğer sendikaların ittifak yaparak başka bir adayı seçmeleri de mümkün görülmektedir.

Kaynak :  AnketTR

462 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ