tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

BAYRAĞIMIZA YÖNELİK SALDIRIYI ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ

BAYRAĞIMIZA YÖNELİK SALDIRIYI ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ
tesakademi

bayraga_saldırı

             Gaziantep İli, Şehitkamil İlçemize bağlı Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesinde 26 Mayıs 2015 tarihinde Bayrağımıza yönelik çirkin bir saldırı düzenlenmiştir.  Okulun 10-F sınıfı panosuna asılı bayrağımız, okul içerisinde kimliği belirsiz kişilerce kesilmiş ve yırtılmıştır. Bayrağımızı kesen ve yırtan kişiler “biji apo, bağımsız kürdistan, yaşasın kürtlerin bağımsızlık mücadelesi” gibi bölücü sözler yazarak kesilen ve yırtılan bayrağımızın üstüne asmışlardır.  Okulun 10-F sınıfındaki öğrencilerden bir gurup bayrağımıza yapılan tahrik, hakaret ve bölücülük içeren saldırı nedeniyle durumu okul idaresine bildirmişlerdir. Okul idaresi herhangi bir şey yapmayarak sessiz kalmıştır. 27 Mayıs 2015 tarihinde ise bayrağımıza ikinci kez saldırı yapılmıştır. Okuldaki öğrenciler, okul idaresinin hiçbir şey yapmaması karşısında bayrağımıza yönelik saldırıyı yapanları araştırmaya başlamışlardır. İşte tam da bu sırada bayrağımızın yırtılmasına tepki gösteren öğrenciler okul idaresine çağırılarak öğrencilere bayrağı neden seviyorsunuz dercesine tepkiler gösterilmiştir. Bayrağı seven ve bayrağa yapılan saldırıya tepki gösteren öğrencileri okul idaresi okuldan atmakla tehdit etmiştir. Öğrenciler, bayrağımıza yapılan saldırıyla ilgili okul idaresine şikayette bulunduklarında öğrencilere; “sizlerin şikayet hakkı yok, velileriniz şikayet etsinler” denilmiştir. Okul idaresine çağırılan öğrencilere okul müdürü Seydi Özyiğit bu işin peşini bırakıp tepki vermemelerini söylemiştir. Okul müdürü Seydi Özyiğit, bayrağa yapılan saldırılara tepki gösteren öğrencilerin bayrağı siyasi bir simge olarak kullandıklarıyla ilgili suçlamalarda bulunmuştur. Seydi Özyiğit, bayrağa yapılan saldırılara tepki gösteren öğrencilere “bayrağı herkesin sevmek zorunda olmadığını, siz sınıfa bayrak asarsanız başkalarının da yırtması doğaldır” diyerek öğrencileri tehdit edip bayrağımıza saldırı yapanları dolaylı bir şekilde savunarak arka çıkmıştır. Bayrağını seven öğrencileri “faşistlikle” ve “düzgün Müslüman olmamakla” suçlayan Seydi Özyiğit, bayrağımızın insanları rahatsız ettiğini belirterek sınıflara bayrağımızı asmayı yasaklamıştır.

               2893 sayılı Türk Bayrağı kanunun 7. maddesinde “… Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz. Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.”  denilmektedir.

                Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesinde bayrağımıza yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bayrağımıza yapılan saldırının failleri bulunmalı ve hakettikleri ceza idari ve adli mercilerce verilmelidir. Bayrağımıza yapılan saldırı karşısında gaflet ve dalalet içerisinde davranan okul müdürü hakkında gerekli soruşturma derhal açılmalı ve okul müdürü görevden alınmalıdır. Bu konuda Gaziantep Valimizi ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcımızı derhal göreve çağırıyoruz.

                Bayrağımızı sevemeyen, koruyamayan ve bayrağımıza yapılan saldırıyı haklı ve masum göstermeye çalışan okul müdürü Seydi Özyiğit  gibi bayrağımıza sahip çıkamayanlar hangi makam ve görevde olurlarsa olsunlar görevlerine derhal son verilmelidir.

                Bayrak milletimizin bağımsızlığının sembolüdür. Bayrağımız varsa, dalgalanıyorsa ve korunabiliyorsa bağımsızlığımız devam ediyordur. Bayrağımıza yönelik bir saldırı ve tehdit varsa bu bağımsızlığımıza yönelik bir tehdittir. Bayrağımız; namusumuz, onurumuz ve şerefimizdir.

                 Son yıllarda, Ülkemizi yönetenler “Bayrak” şiirimizi yasaklamışlar, Andımızı kaldırarak okunmasını yasaklamışlar, “Ne mutlu Türküm diyene” sözünü vatan topraklarından ve meydanlarından silmektedirler. Milli bayramlarımız kutlanılamaz hale getirilmiştir. Milli duygu ve değerlere, milli sembollerimize sürekli saldırı vardır. Artık bu saldırılar, Türk’ün Bayrağına ve  bağımsızlığına yönelik saldırılardır. Türk milleti olarak Bayrağımızı ve bağımsızlığımızı korumaya kararlıyız. Bağımsızlığımızın bedeli dün Kurtuluş Savaşımızda Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde verilen savaşta ödenmiştir. Gerektiğinde bu bedeli ödemeye de her zaman hazırız.

               Bu duygu ve düşüncelerle Bayrağımıza yönelik saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyor ve okul müdürünü derhal istifaya davet ediyor, yetkilileri de ayrıca göreve davet ediyorum.

               Türk milleti varoldukça  bayrağımız her zaman dalgalanacaktır. Bayrağımıza yan gözle bakanlar her zaman karşılarında bizleri – Yüce Türk milletini bulacaklardır.

               Kamuoyuna saygılarımla…

                                                                                     Bekir AVAN

                                                                                      Şube Başkanı

 

34 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ