tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Bayanlarımızdan Dost’a Güven… Düşmana Korku…

tesakademi

       Kadın komisyonumuz kahvaltılı eğlenceli programı, Royal Otel’de yapıldı.  Programımız, Dosta güven, düşmana korku verecek 700 kişilik katılımla Türk Eğitim-Sen Gaziantep şubesi bayanları olarak birlik ve beraberlik gösterisi haline dönüştü.

       Program, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Kadın komisyonu başkanımız Mircan Karakuş’un konuşması ile devam etti. Kadın komisyonu başkanımız Mircan Karakuş, ” Değerli arkadaşlar, çalışan kadınların sorunlarını gelin birlikte çözelim. Güç birliği yaptığımızda aşamayacağımız hiç bir  engel yoktur. Ülkemizde teröre yandaşlık eden, şiddete maruz kalan, töre kurbanı olan kadın manzarasını bitirelim. Çalıştığı her işte görevini en iyi yapan, bütün kurumlarda yönetici, üst yönetici olalım. Sivil toplum örgütlerinde, siyaset alanında boy gösterelim. Zaman kenetlenme zamanıdır. Ülkemiz için, geleceğimiz için, evlatlarımızın geleceği için, modern çağın hak arama yeri olan sendikacılıkta aktif görev  alalım.”  şeklinde konuştu.

       Kadın komisyonu başkanımız Mircan Karakuş’un konuşması ardından, kadın komisyonumuzun faaliyetlerini anlatan sunum izlendi.

       Gaziantep Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bekir Avan’ın bayanları selamlama şeklindeki kısa konuşmalarında, 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü, yakın geçmişte andımız ve İstiklal Marşı ile ilgili yaşanan olaylar, İstiklal Marşımızın ve andımızın okutulmaması ile ilgili söylemler hakkındaki sözleri ardından, milletvekili aday adayı olup, öğretmenlik mesleğinden ve sendikamızdaki görevinden istifa eden Mustafa Kızıklı’ya plaket takdim edildi.

       Sunum, konuşmalar, kutlamalar ve sendikal faaliyetleri anlatan fotoğraf gösterimi, filmler ardından müzik eğlence ile devam eden program saat 13.00 da sona erdi.

 

KADIN KOMİSYONU PROGRAMI FOTOGRAFLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

358 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ