tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Bankanızdan Mesaj Var… KKDF Arttı..

tesakademi

Tüketici kredilerinde “Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu” kesintisi yüzde 15’e çıkarıldı. Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Kesintileri Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre bankalar ve finansman şirketlerince kullandırılan tüketici kredilerinde (ticari amaçla kullanılmamak kaydıyla gerçek kişilere kullandırılan krediler) Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintisi oranı yüzde 15’e çıkarıldı.

Bu oran, Mart 2009′dan bu yana yüzde 10 olarak uygulanıyordu. Küresel krizde iç piyasadaki daralma nedeniyle KKDF oranı daha önce yüzde 15′den yüzde 10′a indirilmişti.

Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu KKDF, kar üzerinden hesaplanarak resmi kurumlara ödenmek üzere banka veya ilgili kurum tarafından müşterilerden tahsil edilmektedir. Devletin böyle bir girişimle halkını mağdur ettiği apaçık ortadadır. Bir çok vatandaşın tepki gösterdiği bu uygulama sonucunda henüz hükümetten bir açıklama yapılmadı. Bankalardan gelen mesajlarla öğrenilen bu duurm karşısında halk bir açıklama bekliyor.

 

KAYNAK: HaberATA

1 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ