tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ATATÜRK’E HAKARET CEZASIZ KALMAMALI

tesakademi

        Gaziantep İli, İslahiye İlçesine bağlı Şehit İsmet Kayar Ortaokulu’nda görev yapmakta olan Muhammed Tuğrul adlı bir öğretmen, Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde 27.01.2017 tarihinde saat 19:00 sıralarında bir paylaşımda bulunmuş ve bu paylaşımda;  Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu, Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e hakaret etmiştir. Hakareti yapan kişinin  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bir öğretmen olması nedeniyle üzülüyor ve utanıyorum. Muhammed Tuğrul, Cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmenimiz ATATÜRK’e minnet duyması, hayırla yad etmesi, teşekkür etmesi, sevmesi, sayması gerekirken hakaret etmiştir. Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e hakaret eden Muhammed Tuğrul’u şiddet ve nefretle kınıyorum.

       Bilinmelidir ki Atatürk’e, ve Türk’e düşmanlık yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletimize düşmanlık yapmaktadırlar. Türk’ün ve kutlu devletimiz Türkiye Cumhuriyetinin düşmanları çeşitli vesilelerle düşmanlıklarını göstermişler, içlerindeki zehri akıtıp, kini ortaya koymuşlardır. Fakat burada bu hakareti ve düşmanlığını ortaya koyan bir öğretmen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin öğretmeni.

        Devlet sevgisini, bayrak sevgisini, Atatürk ve Türk Büyüklerine, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kuran ve yönetenlere, kutsallarımıza saygıyı sevgiyi öğretecek kişi Atatürk’e hakaret ediyor.  Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza iyiyi, güzeli, doğruyu anlatacak kişi, Türk Milletinin değerlerini anlatacak, milletimizin kültürünü ve değerlerini yüceltmede öncülük yapacak, Türk Milli Eğitiminin amaçlarını gerçekleştirecek kişi Atatürk’e hakaret ediyor.

       Atatürk’e hakaret asla cezasız kalmamalı. Ne şahsım, nede Türk Eğitim-Sen, Atatürk’e, Türk Büyüklerine, milletimize ve değerlerine hakaret edenlere seyirci kalmayacağız. Bu hakareti yapanlara dün meydanı bırakmadık, bugün bırakmayacağız, yarında da bırakmayacak ve hakettiği cezayı alması için elimizden gelen hukuki her mücadeleyi vereceğiz.

       Şu soruyu da sormak istiyorum. Atatürk’e hakaret eden Muhammed Tuğrul, bu cesareti nereden almaktadır. Atatürk’e hakaretinin, öfkesinin kininin sebebi nedir? Muhammed Tuğrul ve benzeri kişilerin bu hakaretleri yapmaktaki amaçları ne?

       Bu soruların cevabının yapılacak adli incelemede mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir.  Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak Atatürk’e yapılan bu hakaret olayının takipçisi olacağız.

         Kamuoyuna saygılarımla.

               Bekir AVAN

               Şube Başkanı

 

SAVCILIK’A SUÇ DUYURUSU

54 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ