tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Atanmayan Öğretmenleri Eyleme Uğurladık

Atanmayan Öğretmenleri Eyleme Uğurladık
tesakademi

atanmayan_ogretmen2

  Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube yönetim kurulu üyelerimiz, ataması yapılmayan öğretmenleri 14 Mart Cumartesi günü Ankara’da yapacakları eyleme Yeşilsu Parkından uğurlayarak destek verdi. Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı, Nisan ayında 40 Bin öğretmen ataması için mücadele ediyor.

      Binlerce atama bekleyen öğretmen, Nisan ayında 40 Bin atama istiyor. Bbir çok kez kulislerde de geçen Nisan ayı 40 bin öğretmen ataması için mücadele hız kesmeden devam ederken, öğretmen adayları ise seslerini daha iyi duyurabilmek için mücadeleye devam ediyor.

      MEB bir taraftan bünyesinde bulunan emekliliği gelmiş 156 bin öğretmenin emekliliğini engellemektedir. Öğretmenler emekli olamamaktadırlar. Çünkü öğretmenlerin ek ödeme ve ek dersleri emekliliklerine yansımamaktadır. Bu durum öğretmenleri ekonomik olarak etkilemektedir. Öğretmenlerin emeklilik ek göstergeleri 3600 den hesaplanarak emekli olduklarında bu problem çözülecek. MEB tarafından atanmayan genç öğretmenlerinde sayısı artacaktır.

      Sendikamız ,emekli olamayan öğretmenlerinde, atanmayan öğretmenlerinde sürekli destekçisi ve savunucusu olacaktır. MEB in yaptığı bu zulümler bitene kadar Türk Eğitim-Sen olarak bu mücadelenize destek vereceğimize söz veriyoruz. Her zaman yanınızda olacağız.

33 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ