tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Atanamayan Öğretmenlere Tam Destek… Hep Destek…

tesakademi

WP_20121222_070Türk Eğitim-Sen olarak, atanamayan öğretmenlerin atanması ile ilgili eylemlerimiz ve söylemlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Gaziantep Yeşilsu Şehitler Abidesi önünde atanamayan öğretmenlerimizin eyleminde de yine oradaydık…

29 Aralık 2012 tarihinde yapılacak olan eyleme tüm desteğini veren genel merkezimiz açıklamaları sonrası 6 sendikanın da destekleme kararı aldığı Ankara eylemi öncesinde yapılan eylemde, atama bekleyen öğretmenlerimiz Şubat ayında 30 bin atama yapılması için eylem yaptılar.

Yapılan eylem atanamayan öğretmenler;  öğretmenlik mesleği yıllardır toplumun aydınlık yüzünü temsil ederken özellikle son yıllarda bizzat Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları ve uygulamalarıyla itibarsızlaştırılmaktadır. Sayın bakan eğitim kökenli olmadığını bir kez daha göstererek aynı görüşmede “iyi ki benim çocuklarım memur olmadılar” demiştir. Sayın bakan bilmelidir ki; Öğretmenlik bize sunulmuş bir lütuf değil, onlarca yıllık emeğimiz ve alın terimizin neticesidir. Bizler emeğimize ve geleceğimize sahip çıkmak için alanlardayız ve hakkımızı alıncaya kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Biz güvercin değil öğretmeniz, yem değil doğal hakkımız olarak atanmayı istiyoruz. Mağduriyetin bir nebze de olsa giderilmesi için şubat ayında atama yapılmasını istiyoruz.” dediler.

Çeşitli skeçler ve şiirler okunan eylem, atanamayan öğretmenlerin diplomalarını yakmaları ve 29 Aralık’ta Ankara’da gerçekleşecek olan Büyük Atama Eylemi duyurusu ile olaysız bir şekilde sona erdi.

Eylem sonrasında atanamayan öğretmenlerimiz sendikamızı ziyaret ettiler. Atanamayan öğretmenlerimiz, gerek Türk Eğitim-Sen genel merkezimizin gerekse Gaziantep Şubemizin kendilerine verilen desteklerden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

[nggallery id=33]

253 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ