tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Atanamayan Öğretmenler İle Ankara’daydık…

tesakademi

163359_420100058058776_1623224030_nTürk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen, atanamayan öğretmenlerin şubat ayında atama yapılması ile ilgili haklı isteklerine destek olmak amacıyla Ankara’daydık. Gaziantep şubesi olarak, atanamayan öğretmenlere destek olmak amacıyla gittiğimiz eylem, Cumartesi günü Ankara Sıhhiye Toros Sokak’tan yürüyüş ile başladı. Yapılan eylemde eyleme katılan öğretmenlerimizin renkli kıyafet ve kostümleri dikkat çekiciydi. Abdi İpekçi Parkı’na kadar olan yürüyüş sonunda eylem alanına ulaşıldı.

Sıkı güvenlik tedbirleri altında gerçekleşen eylemin öncesinde 6 sendikanın destek verdiği söyleniyordu ama eylemde de görüldü ki orada var olup atanamayan öğretmenlere destek olan veya destek olabilen sendikalar belliydi. 6 sendika tarafından ortak eylem kararı ile başlayan eylem, ev sahibi olarak Türk Eğitim-sen, Anadolu Eğitim Sendikası ve eylemin sonlarına doğru da Eğitim iş sendikası destek vermek üzere alandaydı.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticilerinin eksiksiz olarak katıldığı eylemde konuşma yapan Türkiye Kamusen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Milli Eğitim Bakanımız sayın Ömer Dinçer’in açıklamış olduğu 13 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığı ile ilgili sözlerinin doğru olmadığı, 64 il valiliğinden alınan sayılar ile şu an çalışan ücretli öğretmen sayısının 52. 937 olduğunu söyledi. Ayrıca dert+dert+dert sistemi ile birlikte 100 bin öğretmen açığının daha ortaya çıktığını belirten Sayın KONCUK,Bizler bu yıl ve önümüzdeki yıllarda, tıpkı eskiden olduğu gibi, Şubat ve Ağustos olmak üzere yılda iki kez öğretmen ataması yapılmasını istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Eğitimin öğretmen ihtiyacı var, ataması yapılmayan öğretmenlerimiz de var. Dolayısıyla Şubat ayında atama yapılmaması için hiçbir neden yok.” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye Kamusen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sayın İsmail KONCUK, KPSS puanlarının geçerliliğinin 1 yıla düşürülmesi ile birlikte Şubat ayı atamalarının zorunlu hale geldiğini belirten açıklamalar ardından, “Biz Türk Eğitim-Sen olarak; Şubat ayında her branşta adil bir öğretmen ataması yapılmasını istiyoruz. 2013 yılında Şubat ayında en az 30 bin, Ağustos ayında da 70 bin olmak üzere asgari 100 bin öğretmen ataması yapılmalıdır.” dedi.

Gaziantep’ten eyleme katılan atanamayan öğretmenlerimizin ortaya koydukları oyun, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer ile Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek arasındaki diyaloğu ve atanamayan öğretmenlerimizin sayın bakanlarımızın açıklamaları arasında kaldıklarını, çok güzel bir şekilde gösterdi.

Eylem atanamayan öğretmenler adına yapılan basın açıklaması ardından söylenen şarkılar ile birlikte olaysız sona erdi.

EYLEM FOTOGRAFLARINA SENDİKAMIZ FACEBOOK SAYFASINDAN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

119 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. MEHMET ALTUNBAŞ dedi ki:

    ATAMA İSTEYEN ÖĞRETMENE: O OY SENİN OLSUN

    Başbakan Erdoğan, yanındaki bakanlarla tesisin açılış kurdelesini keserken kalabalık arasında atanamayan öğretmen olduğu öne sürülen bir kişi “Şubatta atama bekliyoruz” diye bağırdı. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, “Kusura bakmayın. Biz bir şey söylediysek olur. Ne söylediysek o olur. Başkası olmaz” yanıtını verdi. Aynı kişinin “Size oy yok” demesi üzerine Başbakan Erdoğan, “Sağol, o oy senin olsun. Biz öyle spekülasyonlara girmeyiz. Al onu kendine sakla. Tamam kendine sakla. Gereken yere ver. Bize kimin oy vereceği belli” dedi. Polisler kimliği açıklanmayan protestocu öğretmen ile yanındaki bir kişiyi, kalabalık arasında gözaltına alıp götürdü.

BİR YORUM YAZ