tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ANALARIN GÖZ YAŞI SEL OLDU

tesakademi

                                                                                                                        sehitler_olmez_vatan_bolunmez3 askerimiz, 3 geçici köy korucusu şehit oldu.Ayrıca, Antakya’da maden ocağını basan teröristler 1 güvenlik görevlisini, İskenderun’da ise 6 askerimizi şehit etti. Anaların göz yaşları dindirilemedi, aksine analar her geçen gün daha da ağlar hale geldi. Milletimizin yüreği her geçen gün daha da yanar hale geldi.   

     Ülkeyi yönetme becerisini gösteremeyen beceriksiz siyasetin, terörle mücadele konusunda tek başarısı, terörü azdırmak, teröristi şımartmak oldu. Terör ve terör örgütü karşısında Habur’la doruğa çıkan zaafiyet ve teslimiyet, terör örgütünü ve taşeronlarını azdırmak ve şımartmaktan başka bir işe yaramadı.

       İçi bir türlü doldurulamayan açılım safsatasının ülkemizi terörle mücadelede getirdiği nokta, her gün gelen şehit haberlerinin artması olmuştur. Milli hassasiyeti olanların, kandan beslenenler diye tanımlanmaya başlanması, neredeyse milli tepki ve direnci de bitirme noktasına gelmiştir.

       Milli hassasiyeti olan kişi, kurum ve kuruluşlar kandan beslenenler olarak takdim edilince, ortada, terör örgütü mensupları, sempatizanları ve taşeronlarından başka kimse neredeyse kalmamış bir görüntü içerisinde, milletimizin tek tepkisi şehit cenazelerine katılmaktan ibaret olmaktadır.

       Tabiri caizse, taşlar bağlanmış, köpekler serbest bırakılmıştır. PKK taşeronları, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve milletimize karşı her türlü tehdit ve  hakareti alenen seslendirirken, sanki görünmez bir dokunulmazlık zırhına büründürülmüştür. Tek görevleri, PKK’nın taşeronluğunu yapmak olan sivil toplum örgütleri hala itibar gören, desteklenen örgütler olarak faaliyetlerini milletimizin gözlerinin içine bakarak, pervasızca sürdürmektedir. İşin garibi, kendisini vatansever olarak nitelendiren, milli ve manevi değerlere saygılı olduklarını söyleyen pek çok kişi ve kuruluş da, bu ihanet odaklarına bilerek veya bilmeyerek, dolaylı destek vermektedir.

        Türküm demek neredeyse suç haline gelmiş, Türklüğü öne çıkarmak bölücülük yapmakla eş değer sayılır olmuştur. Dağlardaki, kurum ve kuruluşlardaki NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! yazılarından bile rahatsızlık açıkça dile getirilmeye başlanmış, bu tutum sözde vatansever, sözde millici ve maneviyatçı geçinenlerden de büyük destek görmüştür. Türklük ve taşıdığı değerlere karşı çıkmak entellektüllik ve açılımcılık olarak lanse edilmeye başlanmış ve televizyonlarda, gazete sütünlarında en organize şekilde işlenmiştir. Bu durum, milli kimliğimizden hızla uzaklaşmayı beraberinde getirirken, terör örgütünü şımartmış, her tavizi mücadelelerinin bir önemli kazanımı olarak görmüş ve terör bataklığı ülkemizin ve milletimizin güvenliğini, huzurunu ve geleceğini tehdit edecek kadar derinleştirilmiştir. Başta ülkeyi yönetenlerin ve destekçilerinin bu teslimiyetçi ve terör örgütünü muhatap alma görüntüsü, terör örgütü mensuplarında “hedefe ulaşıyoruz” düşüncesinin daha da kökleşmesine sebep olmuştur. Doğu ve Güney Doğuda devlettten yana olan milyonlarca vatandaşımız, terör örgütünün insafına terk edilmiş, onların kucağına itilmiştir. 

         Türk Eğitim Sen olarak, terörle mücadelenin kurallarının yeniden hatırlanmasını istiyoruz. Millet olarak gerçekleri görmek zamanının geldiğine inanıyoruz. Başta evlatlarımız olmak üzere, neleri kaybettiğimizi görmek gerektiğinin altını çiziyoruz. Ülke bütünlüğüne sahip çıkmanın, hem bizlerin geleceği hem de huzur ve güven içinde yaşayabilmenin temel şartı olduduğunu artık görmek zorundayız. Yedi  şehidimize Yüce Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır diliyoruz. Onüç şehidimizin son şehitlerimiz olmasını Yüce Allahtan niyaz ediyoruz. 

       TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

İHA’NIN HABERİ

       Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 asker, Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit oldu.

       Genelkurmay’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

       “Şırnak ili Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, dün sabah saatlerinde bir grup terörist tarafından açılan ateş sonucu; 1 Piyade Uzman Çavuş ve 1 Geçici Köy Korucusu (GKK) şehit olmuş, 3 askeri personel yaralanmıştır. Yaralı personel hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır” denilmişti. Yaralı askerlerden biri hayatını kaybederek şehit oldu. Toplamda 3 şehit verilmiş oldu.

       SİİRT’TE KORUCUCULARA HAİN PUSU

       Öte yandan, Siirt’in Pervari ilçesinde operasyondan dönen korucular pusuya düşürüldü. 3 korucu şehit düştü, 5 korucu yaralandı.

       Pervari ilçesinde yol kontrolünden araç ile dönen korucuların çapraz ateşe tutulmaları üzerine 3 korucu şehit düşerken 5 korucu yaralandı. Korucu yakınları da yaralı korucuların kaldırılacağı Siirt Devlet Hastanesi acil servisine akın ettiler. Korucu yakınları telefonla durumu akrabalarına bildirdiler. Acil servis önünde yoğun güvenlik önlemleri alınırken olay yerine giden köylüler yaşananları anlattılar. Korucuların çift taraftan pusuya düşürüldüğünü belirten köylülerden Cahit Özgür, “Korucular sabah saat 7 sıralarında yol emniyetine çıkıyorlar, köyün 1 kilometre ilerisinde yol emniyeti bittiğinde akşama doğru minibüs bunları almaya gidiyor. Korucular minibüse biniyorlar, 100 metre ileri geldiklerinde minibüs taranıyor. Araçta 8 korucu bulunuyor. Olay yerinde 2 korucu şehit düşüyor, 6 korucu yaralanıyor. Yaralı koruculardan biri Diyarbakır’a kaldırılırken hayatını kaybediyor” dedi.

       Çatışmada Abdulrezak Kaçan ve Abdulmecit Özkan isimli 2 korucu olay yerinde şehit düşerken Diyarbakır Dicle Üniversite Tıp Fakültesi’ne sevk edilen Metin Yıldırım yolda şehit düştü. Halit Demir, Methi Tunç ve Ağmir Tay ve ismi alınamayan diğer 2 korucunun yaralandığı öğrenildi.

       Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’nda yoğun helikopter trafiği yaşanıyor. Bölgeye çok sayıda özel komando birliklerinin sevk edildiği öğrenildi. Olay yerinde Pervari cumhuriyet başsavcılığı tarafından inceleme yapıldıktan sonra şehit korucuların cenazeleri Pervari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şehit cenazelerinin, otopsi işlemleri için Siirt Devlet Hastanesi’ne getirilmesi bekleniyor.

        KORUCU YAKINLARI KAZA GEÇİRDİ

       Bu arada, Pervari ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen ve yaralananların Siirt’teki yakınları köye giderken yolda kaza geçirdiler.

        Alınan bilgilere göre, Pervari ilçesinde çatışmada şehit düşen ve yaralanan korucuların Siirt’teki yakınların içinde bulunduğu araç, Palamut köyü civarında kaza geçirdi. Taziye için giden korucu akrabalarının geçirdikleri kazada 2 kişinin yaralandığı öğrenildi.

 

28 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ