tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSMİNİN GAZİANTEP’TE BİR OKULA VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSMİNİN GAZİANTEP’TE BİR OKULA VERİLMESİNİ İSTİYORUZ
tesakademi
Gaziantep’te okullara verilen birçok isim vardır elbette. Bu isimlere baktığımızda Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğine göre isimlerin verildiğini görülmektedir. Cumhuriyet tarihimiz boyunca 63 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti kurulmuştur. Bu hükümetlerin Başbakan, Başbakan Yardımcıları, devlet bakanları ve bakanları olmuştur. Yine Cumhuriyet tarihimiz boyunca 12 Cumhurbaşkanımız olmuştur. Gaziantep’teki okullara baktığımızda Ülkemizi yöneten önemli kişilerin birçoğunun Gaziantep’teki okullara isim olarak verilmediğini görebiliriz.
Demokrasi ve hoşgörü kültürümüzün geliştirilmesi ve yaşatılması için Ülkemizde önemli hizmetler ve görevler  yapmış kişilerin  adlarının okullara verilmesi son derece önemlidir. Gaziantep Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda ismi verilemeyen kişilerin adlarını okullara verebilir.
Bu isimlere birkaç örnek vermek gerekirse; Celal Bayar, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve birçok Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcısının isimleri okullara verilmemiştir. Devletimizi yönetmiş saygıdeğer devlet adamlarının isimlerinin okullara verilmesinde artık daha da geç kalınmamalıdır.
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak bu anlamda ömrünü vatana hizmet ile geçirmiş, uzun yıllar Kahraman Türk Ordusuna komutanlık kademelerinde görev yapmış, birkaç dönem TBMM’de Yüce Türk Milletine Vekillik yapmış, aynı zamanda 39. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti (31 Mart 1975 – 21 Haziran 1977) ile 41. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde (21 Temmuz 1977 – 05 Ocak 1978) Başbakan Yardımcılığı ve Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunmuş, Türk Milliyetçisi ve Devlet Büyüğümüz Alparslan TÜRKEŞ’in adının yukarıda Gaziantep’te Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula verilmesini istiyoruz.
Bu konuda Gaziantep Valiliğine Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak dilekçe vererek müracaatta bulunmuş bulunmaktayız.
Kamuoyuna saygılarımızla.

227 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ