tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

AKP den başörtüsü itirazı…!!!

tesakademi

Gaziantep’in Islahiye ilçesinde yaşanan seçim tamamen ilginçliklerle dolu. Daha önceki dönemde belediye başkanı olarak görev yapan Mehmet ULUDAĞ tekrar aday gösterilmeyince olanlar oldu. Ak Parti den aday gösterilmeyen ULUDAĞ ilk olarak Demokrat Partiden adaylık için başvuru yaptı. Fakat daha öncesinde ak parti temayul yoklamasında adı geçtiği için adaylığı kabul edilmeyen Mehmet ULUDAĞ’ın yerine, eşi Malika ULUDAĞ aday gösterildi. Ve Malika ULUDAĞ Gaziantep’in ilk kadın belediye başkanı olma ünvanıyla birlikte seçimi de kazandı… Ve ilginçlikler buradan sonra başladı.

 

 

Ak Parti kazanamadığı her yerde yaptığı gibi seçime itiraz etti. İtiraz sebebi yıllardır kendisini bu konuda tek savunucu olarak ilan edip halka o şekilde gösterdiği başörtüsüydü. Haberi okuyanların canım o kadarda değil dediklerini duyar gibiyiz ama Ak Partinin aynen itiraz konusu başörtülü birinin aday olamayacağı yönündedir.

AK Partililer, Malike hanımın adaylığını düşürmek için ilçe seçim kuruluna koştular: ‘Bu kadın başörtülü, nasıl aday olur?

Yetkilinin cevabı: ‘Önümdeki belgelerde başörtülü fotoğraf yok. Ben ona bakarım. Dışarıda nasıl giyindiğine karışamam.’

 

Bu girişim kabaran öfke katsayısı daha da arttırdı.

Bir vatandaş koşarak Mehmet Uludağ’a ulaştı, AK Parti’nin başörtülü adayla ilgili sözlü itirazını medyaya sızdırma önerisinde bulundu, o, buna karşı çıktı: ‘Biliyorum medyaya sızarsa bu girişimleri sadece İslahiye’de değil tüm Türkiye’de AK Parti oylarını etkiler, ama ben bunu yapamam. Siyaseti çirkinleştirmek istemem.’

 

Islahiye halkı tarafından, “Ak Parti kuruluşundan bu yana savunuyorum dediği başörtüsünü kendi çıkarları sözkonusu olduğunda nasıl silidiğini herkese gösterdi” şeklinde yorumlanan bu olay her ne kadar basına sızdırılmasa da fısıltı gazetesi aracılığıyla tüm ilçeye ve ardından da ıslahiye seçimleri ile ilgilnen bri çok kişiye ulaştı.

Seçim sonuçları ne oldu diye bilmeyenlere de buradan bizler sonuçları bir kez daha duyuralım..

Sonuç;
DP yüzde 40,
CHP yüzde 35,
AK Parti yüzde 20 ile ancak 3. parti oldu…

 

 

39 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ