tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Akademisyenlere de Kısa Dönem Askerlik Hakkı Tanınmalıdır.

tesakademi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Tv 8’de yayınlanan 50 dakika programına katılarak, polislere kısa dönem askerlik hakkı tanınmasını değerlendirdi.

Kadrolu öğretmenlerin asker öğretmen olarak askerlik yapabildiklerini söyleyen Koncuk, bu hakkın sözleşmeli öğretmenlere ve akademisyenlere tanınmadığını kaydetti. Polislere verilen kısa dönem askerlik hakkını önemsediklerini kaydeden Koncuk, bu hakkın sözleşmeli öğretmenlere ve akademisyenlere de verilmesini istedi.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ı eleştiren Koncuk, “Hak almak için belimize silah takmak mı gerekiyor? MEB ve YÖK ne yapıyor?” diye sordu.

Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Polislerimizin yokluğu ciddi bir hizmet eksikliğine neden oluyor da, öğretmenlerin, akademisyenlerin eksikliği hizmet eksikliğine neden olmuyor mu? Öğretmenlere, akademisyenlere bu hakkın verilmemesi eğitimin önemini idrak edememek anlamına gelmektedir. Güvenlik, eğitim ve sağlık ülkemizin üç temel ihtiyacıdır. Bu alanlardaki herhangi bir eksiklik, aksaklık ciddi sorunlara yol açar. Bu noktada Türkiye’de öğretmen, akademisyen ihtiyacını da karşılamak zorundasınız. ”

Bu hakkın polislere tanınması için mücadele eden İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ı tebrik eden Koncuk, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı ve YÖK Başkanının makamlarının hakkını veremediğini ifade etti. Koncuk, “eğitim çalışanlarına sahip çıkmayan anlayışı kınıyorum” dedi.

Genel Başkanın Açıklamalarını İzlemek İçin Tıklayınız

37 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ