tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

76. MADDEYLE ATANANLARIN İPTALLERİ DEVAM EDİYOR

tesakademi

       hukuk                                                                                                76. maddeyle yönetici atananların atamaları, Gaziantep’te birer birer iptal edilmektedir. Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi müdürlüğüne atanan Mustafa Sertkaya ve İslahiye İlçesi, Ali Öztürk İlköğretim Okuluna müdür olarak atanan Mustafa Özdemir’in atamaları Gaziantep İdare Mahkemesi kararlarıyla hukuka uygun bulunmamıştır. Yapılan atamalar iptal edilmiştir.

       76. maddeyle yönetici atananların mahkeme kararlarıyla iptalleri devam etmektedir. Eski Milli Eğitim Bakanımız Hüseyin Çelik’in bu yandaş ve haksız atamaları hukuka uygun  bulunmamaktadır. Kadrolaşmanın belgesi niteliğindeki 76.maddeyle yönetici atamaları eğitimdeki kaosu apaçık ortaya koymaktadır. Hak sahibi bir çok yönetici adayının kendi liyakatleriyle atanması gereken yönetici kadrolarına yapılan atamaların iptalleri eğitim camiasında takdirle karşılanmaktadır.

       Hatırlanacağı gibi daha öncede Gaziantep’te 76. maddeyle atananların atamaları iptal edilmişti. Bu iptaller şöyleydi: “76. maddeyle Gaziantep Öğretmenevi müdürlüğüne ataması yapılan ve bir sendikanın da şube başkanı olan (!) Zekeriya Efiloğlu, Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Lions İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan İdris Urhan, Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Mehmetçik İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan Nimet Karayılan ve Gaziantep İli, İslahiye İlçesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan Hanifi GÜZ’ün atamaları Gaziantep İdare Mahkemesi kararlarıyla hukuka uygun bulunmamıştı.”

       Bizler Türk Eğitim-Sen camiası olarak eğitim çalışanlarının haklarını yiyenlerle mücadele edeceğimize söz vermiştik. Bu sözün gereğini yerine getirmeye devam ediyoruz. 76. maddeyle atananların Gaziantep’te ve Türkiye genelinde iptalleri için açtığımız davaların sonuçları ortaya çıktıkça bu mahkeme kararlarını kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde de bu anlamda bireysel iptallerle birlikte,genel iptallerin olabileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

       Eğitim çalışanlarına ve kamuoyuna saygılarımla…

      

                                                                                                                       Bekir AVAN
                                                                                                                      Şube Başkanı

 

M.SERTKAYA-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 M.SERTKAYA-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

MUSTAFA_ZDEMR-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MUSTAFA_ZDEMR-2

17 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ