tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

76.MADDE ATAMALARINA İKİ İPTAL DAHA!…

tesakademi

       adalet_yok_karikatur                                                                                                     Gaziantep İli Şahinbey İlçesi, Gaziantep Türk Telekom Lisesine müdür olarak atanan Ömer KARAYILAN ve Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi’ne müdür yardımcısı olarak atanan Vasıf MUNİS’in 76. maddeyle yapılan yönetici atamaları Gaziantep İdare Mahkemesince iptal edilmiştir.

        Türk Eğitim-Sen olarak Ülke genelinde verdiğimiz hukuk mücadelesiyle yapanın yanına kalmayan, hukuk dışı ve antidemokratik uygulamalar birer birer son bulmaktadır. Hak kavramını ortadan kaldırıp yandaş  kavramını ortaya koyan 76. madde atamaları, eğitim çalışanlarının nefret ettiği bir uygulamaydı. Mevcut siyasi iradenin çalışanlar arasında ayrım yaparak,  kendi kadromu ve siyasi uzantılarımı oluştururum türünden dayatmalarla uygulamaya konulan 76. madde atamaları yapana da, atanana da, Ülkemize de, Gaziantep’e de yakışmamaktadır. 

       Sendika olarak 76. maddeyle ilgili iptalleri sonuçlandıkça herkese ilan edeceğimizi daha önceden belirtmiştik.  Hatırlanacağı gibi daha öncede Gaziantep’te 76. maddeyle atananların atamaları iptal edilmişti. Bu iptaller şöyleydi: “Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi müdürlüğüne atanan Mustafa Sertkaya’nın, İslahiye İlçesi, Ali Öztürk İlköğretim Okuluna müdür olarak atanan Mustafa Özdemir’in Gaziantep Öğretmenevi müdürlüğüne ataması yapılan ve bir sendikanın da şube başkanı olan (!) Zekeriya Efiloğlu’nun, Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Lions İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan İdris Urhan’ın Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Mehmetçik İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan Nimet Karayılan’ın ve Gaziantep İli, İslahiye İlçesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan Hanifi GÜZ’ün atamaları Gaziantep İdare Mahkemesi kararlarıyla hukuka uygun bulunmamıştı.” 

       Türk Eğitim Sen olarak başlattığımız hukuk mücadelesi devam etmektedir. 2010 yılı müdür atamaları ve müdür yardımcısı atamalarında da yapılan haksızlıkların ve usulsüzlüklerin üzerine gitmeye devam edeceğiz. Bu anlamda haklı olduğuna inananların mutlaka dava açmalarının gerektiğini buradan hatırlatıyoruz. Yapılan yanlış ve haksız uygulamalar mağdur olanların mücadele etmesiyle son bulacaktır. Mücadele etmenin yolu da bellidir. Yapanın yanına kar kalmadığı, haklının hakkını aldığı ve ezilmediği bir Gaziantep ve Türkiye için herkesi mücadele etmeye davet ediyoruz. 

       Unutmayınız ki hayat hakkınız mücadele gücünüz kadardır. 

       Mücadele dolu günler diliyorum.

                                                                                       Bekir AVAN

                                                                                    Türk Eğitim-Sen

                                                                            Gaziantep Şube Başkanı

 

İlgili mahkeme kararı (1) için tıklayınız.

 

İlgili mahkeme kararı (2) için tıklayınız.

 

203 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ