tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

6317 Şehit İçin 6317 Dilekçe

tesakademi

Gaziantep, Osmanlı döneminde Halep’e bağlı bir sancak iken, I. Dünya Savaşı sonunda Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Ancak, Gaziantepliler, Bayrak Şehidi Şahinbeylerin, Şehitkamillerin, Özdemir Bey’lerin, Karayılanların öncülüğünde 6317 şehit verme pahasına, tarihe mal olacak örnek bir savunma yaparak, işgal kuvvetlerine karşı kahramanca mücadele vermişlerdir. 20 bin kişilik Fransız ordusu karşısında 70 bin mermiye direnmeyi başaran Gazi şehir o dönem içerisinde tüm yokluklara ve sıkıntılara rağmen işgale karşı koymayı başarmıştır.

O dönem içerisinde Ermenilerin Fransızlarla beraber olarak, Antep halkına yaptığı soykırım sayısı gözönüne alındığında bu sayı Büyük Taarruz veya Sakarya Meydan Muharebesinde verilen şehitlerden çok daha fazladır.

Bu nedenle, bugünlerde herkesin diline doladığı ve sloganlaştırdığı Fransız soykırımının sadece kelimelerle kalmayıp icraate dökülmesini bekliyoruz. Slogan cümleler ve sadece halkın gazını alma amacıyla yapılan açıklamalar artık kimseyi doyurmamaktadır. Özelinde Gaziantep halkı genelde Tüm Türk Milleti böyle bir anıtın tüm dünyaya cevap olacağını düşünmektedir.

Anadolu’nun heryerinde ermeni zulmü ile ilgili bir çok olay yaşanmışken, bebeler anasız, analar bebesiz bırakılmış, hamile kadınların karınları yarılarak doğmamış bebekler öldürülmüşken, Gaziantep İlinde söz sahibi olan sayın yetkililerden Gaziantep’e Türk Soykırım Anıtı dikilmesini istememiz kadar daha tabi ve daha doğal bir durum olamaz.

Bu konu ile ilgili dilekçemiz ektedir. 6317 şehit için 6317 dilekçe ile bu konunun sürekli olarak takipçisi olacağımızın herkes tarafından bilinmesi, ve en kısa sürede Gaziantep İlimizin uygun bir yerine bu anıtın dikilmesini istiyoruz.

İLGİLİ DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ…

***Dilekçeleriniz yazıldıktan sonra sendikamız adresine bırakabilirsiniz. Yetkililere ulaştırılacaktır.

219 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ