tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

4/B ve 4/C’lilerin Yanındayız.

tesakademi

              Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili İsmail Koncuk: “Sözleşmeli personelin arkasındayız. Yaşanan mağduriyetleri gidermek için eylem yapacağız” 

   Anayasa Mahkemesi’nin, 4/C düzenlemesinin iptali istemini reddetmesini değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili İsmail Koncuk, 4/C’li çalışanların son derece güç bir hayat sürdüğünü belirtti. Bu personelin birçoğunun özelleştirmelerden dolayı işini kaybederek, zaten mağdur edildiğini vurgulayan Koncuk, “4/C’li kamu personeli düşük maaşla, güvencesiz ve işsiz kalma tehdidi ile çalışmak zorunda. Geçtiğimiz yıl, kamuda güvencesiz çalışmanın Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuşlardı. Ancak Anayasa Mahkemesi konuyu bir yıla yakın süre sürüncemede bıraktıktan sonra verdiği kararla, 4/C’li çalışanların bütün umutlarını boşa çıkarttı.       

                     Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla 4/C’li personelin umutları sönmüştür. Ancak Hükümet isterse 4/C’lilerin mağduriyetine son verebilir. Türkiye Kamu-Sen 4/B-4/C gibi özellikle sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve yaşanan drama son verilmesini sağlamak amacıyla 16 Nisan’da Abdi İpekçi Parkı’nda meydana inecek. Biz de tüm sözleşmeli personeli sorunlarını dile getirmek için eylemimize davet ediyoruz. Türkiye Kamu-Sen, hangi statüde olursa olsun kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadele ediyor. Bu noktada 4/C’li çalışanlarımızın da sonuna kadar yanında olacağız” dedi.

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ