tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ATATÜRK’E SALDIRANLAR GAFLET, DALALET VE HIYANET YOLCULARIDIR

ATATÜRK’E SALDIRANLAR GAFLET, DALALET VE HIYANET YOLCULARIDIR
tesakademi

       Eğitim Bir-Sen’in “Gecikmiş Bir Reform: Müfredatın Demokratikleştirilmesi” adlı raporunu incelediğimizde karşımıza şunlar çıkıyor. Eğitim Bir-Sen bu raporda; Atatürk düşmanlığı, Cumhuriyet düşmanlığı, Türk düşmanlığı, Türk milliyetçiliğine düşmanlık, milletleşme ve uluslaşmaya düşmanlık yapmaktadır.

       Bu açıklamamız Eğitim Bir-Sen’in Atatürk’ü seven ve sayan, Cumhuriyetimize, Türk’e, Türk milliyetçiliğine düşman olmayan, milli ve manevi değerlerimize bağlı üyelerine yönelik değildir. Bu saydığımız değerlere bağlı olup, Eğitim Bir-Sen’e zorla üye yapılan çok sayıda kişilerin olduğunu biliyoruz. Ancak Eğitim Bir-Sen’de zorla tutulan bu kişilerinde gerçekleri görerek tepkilerini ortaya koymalarını bekliyoruz.

       Bu raporu yazanlar, Osmanlının son dönemindeki mandacı zihniyetin temsilcileridir. Bu raporu ortaya koyan zihniyet, 30 Ekim 1918’de Mondros Ateşkes Antlaşmasını ve 10 Ağustos 1920’de Sevr anlaşmasını imzalayan mandacı zihniyetin devamıdır. Çünkü bu antlaşmalarla azınlıklar üzerinden Osmanlı Devleti parçalanmak istenmekteydi. Bu nedenle bu raporu hazırlayanlar Misak-ı milli yemini edenlerin karşısındaki mandacılardır. Eğitim Bir-Sen bu raporuyla Kurtuluş Savaşı yıllarındaki Milli Mücadelecilerin, karşısında yer alan milli varlığa zararlı cemiyetlerin durumuna düşmüştür. Bu zihniyet her zaman Milli Mücadelenin kahramanı Atatürk’e, Türk’e, Cumhuriyete, Türk Milliyetçiliğine, Tük kültürüne, Türk bağımsızlığına, Türk Milli kimliğine, Türk milli devletine karşı olmuştur. Bu zihniyet Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana milletimiz içine nifak sokarak fitne yaymıştır. Bu zihniyet Türk devletini, Türk modernleşmesini kabul edememiştir. Bu zihniyet Osmanlı Devletini parçalayan, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi de etnik ve azınlıkçı bir yapıya dönüştürüp, mili birlik ve beraberliğimizi de yok etmeye çalışan gayri milli bir zihniyettir. Bu zihniyet raporda “… eğitim sistemini, demokratik ve çoğulcu bir hale getirmeye ve aşırı milliyetçi ve militarist vurguyu azaltmaya yönelik hamleler yapılmıştır. Bu anlamda “Andımız”ın zorunlu okutulmasının kaldırılması, Milli Güvenlik dersinin kaldırılması, 19 Mayıs kutlamalarının artık okullarda kutlanmaması kararları örnek olarak gösterilebilir.” demektedir. Eğitim Bir-Sen zihniyet olarak milli güvenlik derslerini kaldırtan, Andımız’ı yasaklatan, 19 Mayıs Kutlamalarını kaldırtmak için milleti zehirleyen zihniyettir. Bu zihniyet, milli bayramlarımızı ve törenlerimizi kaldırtmak isteyen zihniyettir.

       Bu raporda Eğitim Bir-Sen, meşrebini ve zihniyeti ortaya koymuştur. Eğitim Bir-Sen, raporu itibariyle Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” ifadesinden nasibini almamış dini ve etnik zihniyetin temsilcisidir. Eğitim Bir-Sen, milletleşmenin karşısındadır, tefrikacıdır, bölücüdür. Eğitim Bir-Sen çok dinli ve çok kültürlü Osmanlı Devletimizden sonra Türk’ün son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizde de çok dinli, ve çok dilli etnik yapı oluşturmaya çalışmaktadır. Eğitim Bir-Sen, batının-haçlı zihniyetinin Osmanlı Devletine 1839 yılında yayınlattığı Tanzimat Fermanı ve 1856 yılında yayınlattığı Islahat Fermanlarındaki gibi Türkiye Cumhuriyeti içerisinde azınlık yaratmaya çalışmaktadır. Bu anlamda Eğitim Bir-Sen, o dönemdeki haçlı zihniyetini 2017 yılında temsil etmektedir.

       Günümüzde yaşadığımız olaylara bakarsak; 15 Temmuz 2016’da yapılan hain FETÖ darbesi ve sonrasında devletimiz beka mücadelesi verirken, milletimiz birlik beraberlik mücadelesi verirken, vatanımız saldırıya uğramış, terörle tehdit edilirken, Eğitim-Bir-Sen milli yapımıza kurşun sıkmaktadır.

       Eğitim Bir-Sen, Türk milli kimliğimize, Türk kültürüne, Türkiye Cumhuriyeti Devletimize, Türk Milletine, Atatürk’e ve milletimizi bir arada tutan değerlerimize kurşun sıkmakta, tahrip etmeye çalışmaktadır. 30 Kasım 1925’teki Şeyh Said Ayaklanması, 23 Kasım 1930’daki Menemen olayı, 15 Temmuz 2016’daki FETÖ olayı göstermiştir ki tekke ve zaviyelerin kapatılması doğru. Fakat Eğitim Bir-Sen bu raporuyla tekke ve zaviyelerin kapatılmasına karşı çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin değil, yıkmak isteyenlerin yanında saf tutmaktadır. Yine Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kuranların değil, yıkmak isteyenlerin safında yer almaktadır.

        Eğitim Bir-Sen’in müfredatla ilgili raporunda Cumhuriyetimizin kurucusu ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve onun düşünce sistemine savaş açması milli vicdanı yaralamıştır. Bir sendika düşünün, Cumhuriyeti kuran iradeye ve felsefesine karşı Yunan ordusu misali savaşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini kaldırmaya çalışmaktadırlar. Atatürk’ün adını da müfredattan silmek istemektedirler.

         Türk’e, Atatürk’e, Cumhuriyete, Türk kültürüne, Türk milliyetçiliğine saldıran ve düşmanlık besleyen Eğitim Bir-Sen, Türk milletini bir araya getiren birleştiren ve Devletimizin kurucu felsefesine ve kişilerine karşı tıpkı IŞİD gibi, FETÖ gibi, PKK gibi saldırmaktadır. Eğitim Bir-Sen’in yaptığı bu saldırı, Ülkemizin birliğine ve beraberliğine yapılan saldırıdır.

          Raporda açıkça görüldüğü gibi Eğitim Bir-Sen ve benzerlerinin nifakları ve saldırıları elbetteki cevapsız kalmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için bizi biz yapan, milletimizi birleştiren bütün değerlerimize sıkı sıkıya sarılmanın zamanıdır. Bizler Türk Eğitim-Sen olarak bu saldırıyı yapanlara karşı, bozgunculara karşı her zaman birlik ve beraberlik içinde olacağız.

        Eğitim Bir-Sen’in yaptığı tefrikadır, bölücülüktür.

         Eğitim Bir-Sen’in, toplumu birbirine düşürmek için nifak tohumları ekmekte, toplumu kışkırtmaktadır.

         Eğitim Bir-Sen terör örgütlerinin toplumu birbirine düşürerek parçalamak için yaptıklarının neredeyse aynısını yapmaktadır. Çünkü Eğitim Bir-Sen’in yetkili organları tarafından son yıllarda bu ve benzeri saldırılar sürekli ve sitemli bir şekilde yapılmaktadır.

           Eğitim Bir-Sen’in “Gecikmiş Bir Reform: Müfredatın Demokratikleştirilmesi” adlı raporuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığını uyarıyoruz. Eğitim Bir-Sen’in gayri milli bu raporunu Milli Eğitim Bakanlığı dikkate almamalıdır.

           Eğitim Bir-Sen’i uyarıyoruz.

          Atatürk düşmanlığı, Cumhuriyet düşmanlığı, Türk düşmanlığı, Türk milliyetçiliğine düşmanlık, milletleşme ve uluslaşmaya düşmanlık gaflet, dalalet ve hıyanet yolculuğudur.

           Unutulmasın ki; dahili ve harici tüm saldırılara karşı Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

           Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!

 

          Bekir AVAN

         Şube Başkanı

101 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ