Ana Sayfa Gündem, TES Gaziantep, Üst Manşet 5 Nisan 2012 939 Görüntüleme

Memur-sen mecliste tuş oldu.

Yine Memur-Sen, yine menfaatçilik. Memur-Sen menfaatçilik yaparken suçüstü yakalandı.
Memursen üyelerine yüzde 30 zam direkten döndü…
Memurların toplu sözleşme yasa tasarısı Mecliste görüşülmeye devam ediyor. Toplu sözleşme yasa tasarısı görüşmeleri devam ederken Ak Partili bir milletvekili tarafından yetkili konfederasyona üye olan memurlara , diğer konfederasyonlara üye olan memurlardan yüzde 30 daha fazla toplu sözleşme pirimi verilmesi yönünde bir teklif geldi..

Toplu sözleşme yasa tasarısının 32. maddesinin görüşülmesi sırasında Memursen üyesi memurlara yüzde 30 daha fazla toplu sözleşme pirimi verilmesi teklifini Memursen’in verdirdiği tahmin edilmektedir.

Keza Memursen’in toplu sözleşme pirimi konusunda ki isteği , sendika üyesi olmayan memurlarında Memursen’e dayanışma aidatı ödemesi yönünde olduğu daha önce basına yansımıştı.

Memursen’in bu isteğine Kamusen’in karşı çıkması üzerine Meclis Genel Kurulunda Toplu sözleşme yasasının 32. Maddesinin görüşülmesi sırasında Memursen üyelerine yüzde 30 daha fazla ücret ödenmesi noktasında Ak Parti hükümeti tarafından verilen önergenin geçmesi durumunda Memursen üyesi memurlar , memur zammı için daha masaya oturulmadan yüzde 30 zammı almış olacaklar.

Ak Partili milletvekilinin vermiş olduğu bu önergeye muhalefet partileri karşı çıkıyor. Ancak Ak Parti hükümetinin diğer milletvekillerinin de bu teklife destek vermesi durumunda, Memursen üyesi memurlar yüzde 30 ekstra zammı almış olacaklardı.

Kamusen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un yasa teklifine karşı çıkması ve durumu bizzat Çalışma Bakanı Faruk ÇELİK’le konuşması , yine bunun yanında MHP ve CHP’li vekillerinde bu teklife karşı çıkması yüzünden yetkili sendika Memursen üyelerine yüzde 30 zam yapılamadı…

Sendika yasa tasarısı Mecliste kabul edildi.

http://www.kamusitesi.com

636 views

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • İBRAHİM ÖRÜKLÜ :

  30 Nisan 2012-10:34

  ben ce önemli bir çalışma yapmışlar.şimdi bunlar öğretmenden idareci olmaz deyip ehil insanlar bakanlıktaki görevlerinden alınmadılarmı ? bunlar emekli sandığına yatırılan pirimin ilksana oranla getirisini tartışmaya açtılarmı? bunlar öğretmenler hergün velisi tarafından öğrencisi tarafından üzülürkken vatandaşı üzeni bende üzerim diyen kişiye alkış tutmadılarmı? sayın bakan saldırıya uğrayan öğretmenleri şefkatli olmaya davet ederken kanlı can çekişen öğretmen nasıl şefkat göterecek bence bunu tavsiye eden aynı şekilde kendine uygulasın şefkat gösterisinde bulunabiliyorsa uygulamalı bize göstersin bizde her saldırgan için şefkatli olalım.çözüm şefkatse mahkemelere ne gerek var. içeri aldıklarını dışarı çıkarıp şefkatle halletsinler değilmi? bu kadar hakim adliye sarayları gardiyanlar ara personeller boşuna sayın bakanım bu işi çok iyi biliyoooo şefkatle halledin .sayın sendika ilk derse girmeme kararı alan sayın bakanımızın emirleri size şefkatle halledin zaten şefkatle 4/5 aydır haklarımızı hakkıyla aldınız tşk!!’!!! okulumda çalışan hizmetli personelim öğretmenimden fazla alırken nerde bu malum etkili ve yetkili sendika ancak köşe bucak kimse duymadan ıh ıh zam istiyoruzmu diyorsunuz. kendinizi ne zaman göstereceksiniz. öbür tarafa bırakırsanız .dayandığınız sahte koruyucularınız olmayacak.Nasıl hesap vereceksiniz.Allahı kandırabilirmisiniz. ne sopalar yersiniz allah bilir.aklı selime davet ile kalın

 • Nurcihan katıoğlu :

  6 Mayıs 2012-14:17

  Bu haksız tavırları memursenli arkadaşlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar anlamıyorum

 • ibrahim örüklü :

  11 Mayıs 2012-12:12

  merhaba arkadaşlar! nasılsınız. şükür yetkili etkili sendika haklarımızı almak için görüşüyor. tabi nasıl alacaklarsa dilenci kültürüyle değil hakımı kimseye yedirmem kültürüyle alabilecekmi. kerli ferli büyücek adamlar oturup olmayan yetmeyen (kendi ifadeleri) bütçeden kendilerine yüzde 45 zammı yapıverdiler. tuzları kuru beni temsil eden vekaletçi yüzde 45 ben asıl 5 aydır zor yetkili ve etkili sendika 2,5/2,5 diyormuş sizede yakışır.yuuuuuuuuuu bizim hakkımızı aslanlar gibi savunmayan yetkili etkili sendikaya eeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyy yetkili etkili sendika hükümet sizin getireceğiniz nezaman alacağımız belli olmayan zamları alıp götürdü biz almadık ama bizim cebimizden cebren ve hile ile alındı. taksidimiz var borcumuz var neredesiniz. allah sizi öbür tarafta uyutacakmı acaba kurban olayım allaha kimsenin ahı kimsede kalmaz….. haaaaaaa 4+4+4 dayatması normal destekliyorum. öğretmene soran oldumu yok sistem aynı sistem hikayesi hani denizaltı su alırmı var ya öncekilere dedik 8 yıllık yanlış dayattılar bunlara diyoruz yanlış dayattılar. cebren ayakta duran yıkılır. istekle aşkla ayakta duran ülkeyide ayakta tutar sağlıcakla kalın.

 • ibrahim örüklü :

  14 Mayıs 2012-11:56

  kalk gidelim şıh bağına gazele
  vallahi arkadaşlar gazele şıh bağına gitmeye gerek yok. Bir çalışanın yanına gidin gazeli görün. gazele döndük vallahi.Sevgili arkadaşlar sütünüzü içtiniz mi. eeeeeeee afiyet olsun. osmanlı zamanında padişahtan önce çeşnici başılar yemeği tadarlar ölürlerse onlar ölür padişah kurtulurmuş. artık çağ atlıyoruz . öğretmenlikten başka çeşnicibaşılığımız var. yani ölürlerse öğretmenler ölsün nasıl olsa tohumuna para vermemişler. Çok mesafeler katettik arkadaşlar yükseldik. çeşnicibaşılığına . eeeeeeeee yükselince bunun bir getirisi olması lazım.vermedikleri zamlara çeşnici zammını ekleyeceklermi ? isterukkkkkkkk haklıyız isteye isteye kazanacağuuuuz.allahım esirgesin. etkili sendikamız bize süt tatma şansı verdi ya daha ne isterik tabi ki çocuklarımızı herşeyin üzerinde tutmamız gerek onların canına gelen bizim canımıza gelsin. onlar bizim geleceğimiz. onlar bu vatanın dostları sahipleri yani amerika dostları değil. onların yoluna canımız kurban. onların allahına kurban.yanlış olan dünyada olan 21 asırın ülkemde olmaması çocukları korurken öğretmeni kobaylatmak. birazda haklılar. zaten gelen vuruyor giden vuruyor. kaldık allah umuduna ALLAH UMUDU BİZE YETER .İNŞALLAH BİZE BU MERTEBELERİ KAZANDIRANLAR DAHA YÜKSEK MERTEBELERE DÜÇÇAR OLURLAR
  görüşelim Mi? arkadaşlar

| Tema Tasarım |