Ana Sayfa Gündem, Üst Manşet 17 Nisan 2012 548 Görüntüleme

Aktaş’a Ak Kıyak…!!! Aklanır mı Böyleleri ile Bu Düzen!!!

Ülkemizde gündem her geçen gün değişe dursun, birileri tabir yerindeyse yolunu bulup bir yerlerden parsa kapmaya devam ediyor. Milletvekili aday adayı olduktan sonra seçilemeyen bir yerlere müdür yardımcısı, Milli Eğitime şube müdürü olamayan bir başka yere bilmem ne müdür yardımcısı olup çıkıyor.

Bu kadar alenen yapılan bu atamalar karşısında artık tek diyebileceğimiz var ki o da ülkede adamın adamı olursan bir yerlere gelirsin. Başka türlü sana yetki de yok makam da yok… Eskiden birisinden birşeyler istenirken utanıp çekinen bir toplum ile karşı karşıyaydık ama artık istedikten sonra vermeyen utanır hale geldi. Kişilik, makam, şeref, haysiyet hepsi birbirine karıştı. Tabir yerindeyse tam olarak artık at izi it izine karışmış durumdadır. Bir yerlere bilmem ne müdürü olmak için 10 takla atanlar, sırf makam sahibi olma adına kişiliğini, adını ve tüm itibarını ayaklar altına alanlar şunu çok iyi bilin. Sular çekilince karıncalar balıkları yer, sular yükselince de balıklar karıncaları… Durumun gidişine suyun akışı karar verir… Siz değil…!!! Siyasetle gelenin siyasetle gideceği tezi binlerce, milyonlarca kez ispat edilmiş bir toplumda hala sırf o koltuk davasına bir yerlere yamanan zihniyet ve kişiliğin, toplum içerisine nasıl çıkıp dolaşabildiklerini gerçekten çok merak ediyoruz.

Konumuz ve bahsi geçen kişi daha önce Gaziantep İli’nde Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görevlendirilen fakat bu görevde liyakatı yetmediği için görevlendirmesi iptal edilen Hüseyin AKTAŞ isimli şahsa ait… Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görevlendirilen bu şahsın daha önce 1 gün dahi idarecilik kadrosu olmamasından dolayı ilgili şahsın görevlendirmesi iptal edilmiş ve eski görev yerine öğretmen olarak geri dönmüştü. Fakat geri dönüş sonrası göreve başlamayarak soluğu Ankara’da alan bu kişi,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in Bakanlığı’nda İl Müdür Yardımcısı olabilme başarısını göstermiştir(!) Bu atamanın ne şekilde ve nasıl yapıldığını herkes tahmin ediyordur. Fakat bu atama ile de yine kaybeden ülkemiz yine kaybeden geleceğimiz oldu. Hak, Hukuk, Adalet kavramlarını kimselere bırakmayan ve bilakis bu kavramların sahibi olduğunu dile getirenlerinde ne kadar samimi oldukları yaptıkları bu atama ile ortaya çıkmıştır. Bu durumda ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demekten öte bir cümle yoktur. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olma liyakatı gösteremeyenleri bir başka şehirde ilgili bakanlığın ilgili birimine İl Müdür yardımcısı olarak atamak ve bu göreve getirmek hangi anlayışla bağdaşıyor bilemiyoruz.

Adıyaman İli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda İl Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan şahsı bu yoğun çabaları karşısında kutluyoruz. Söylenecek artık söz kalmamıştır. Milli Eğitim’de Şube Müdürlüğü liyakatı olmayan bir kişiyi İl Müdür Yardımcısı yapan, bu işe vesile olan ilgili bakanlığımızı da ayrıca tebrik etmemiz gerekiyor.

Yaşasın Kralımız… Yaşasın  Torpil… Yaşasın Adam Kayırma…

 

Kaynak: kamusitesi.com

163 views

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

| Tema Tasarım |