Ana Sayfa Gündem, TES Gaziantep, Üst Manşet 20 Eylül 2012 754 Görüntüleme

2012 İl İçi Alan Değişiklikleri Kılavuzu Yayınlandı

2012 İl İçi Alan Değişiklikleri Kılavuzu Yayınlandı.

Açıklanan klavuzda sınıf öğretmenleri için yan alan geçişleri mevcut… Yöneticiler için kendi okullarında kadro ihtiyacı olması durumunda yöneticilikleri üzerinde kalacaktır maddesi eklenmiş.

 

Bu Kılavuz; eğitim kurumlarımızda görevli kadrolu öğretmenlerin alan değişikliklerine
ilişkin iş ve işlemleri kapsamaktadır. Öğretmenlerin alan değişiklikleri EK-1 Alan
Değişikliği Takvimine göre gerçekleştirilecektir.
1.2. Alan değişikliği işlemlerinde; – Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, (Bu Yönetmeliğe http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr adresinden ulaşılabilir.)
– Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı kararı (Bu karar ve eklerine http://ttkb.meb.gov.tr/www/80-sayili-karar/icerik/19 adresinden ulaşılabilir.) esas alınacaktır.
1.3 Alan değişikliği işlemlerinde, öğretmenlerin halen görev yaptıkları alanlardaki ihtiyaç ile alan değişikliklerinin yapılabileceği alanlardaki ihtiyaç dikkate alınacak olup alan değişiklikleri sadece öğretmen ihtiyacı bulunan alanlara yapılacaktır.
1.4 Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecektir.
1.5 2012 yılında il içi, iller arası ve özür durumundan yer değişikliği yapılan öğretmenlerin il içi alan değişikliğine başvuruları kabul edilmeyecektir.
1.6 2012 yılı Ağustos ayında iller arasında özür durumundan yer değiştirme başvurusunda bulunan ancak atanmak istedikleri illerde alanlarında açık norm kadro bulunmaması nedeniyle ataması yapılamayan öğretmenler, bulundukları il içinde alanlarının değiştirilmesi halinde özür durumundan yer değiştirme başvurusundan vazgeçmiş sayılacaklardır.
1.7 Eğitim kurumu yöneticileri, öğrenimleri itibarıyla geçebilecekleri alanda ders yükü bulunması halinde kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir. Bu yöneticilerin görevli oldukları eğitim
kurumunda alan değişikliklerinin yapılması halinde yöneticilik görevleri üzerlerinde kalacaktır.
1.8 Kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu dışında diğer eğitim kurumlarını tercih eden yöneticilerin, bulundukları eğitim kurumu dışındaki tercihlerinden birine alanları değiştirilerek atanmaları hâlinde yöneticilik görevleri sona erecektir.
1.9 Kadroları okul ve kurumlarda olup Bakanlık merkez ve merkeze bağlı taşra teşkilatında geçici görevlendirilen öğretmenlerden alan değişikliği gerçekleştirilenlerin geçici görevlendirmeleri sona erdirilerek yeni görevlerine başlamaları sağlanacaktır.
1.10 Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında alan değişikliği başvurularının son günü esas alınacaktır.
1.11 Alan değişikliğine başvuracak öğretmenlerde adaylıklarının kaldırılmış olması şartı aranacaktır.
2012 Yılı İl içi Alan Değişikliği Kılavuzu

• Başvurularının Kabul Edilmesi ve Onay Süreci 21-26 Eylül 2012
• Alan Değişikliklerinin Yapılması ve İlanı 27 Eylül 2012
• Tebliğ ve İlişik Kesme İşlemleri 28 Eylül 2012

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

730 views

Yorumlar

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • ali :

    22 Eylül 2012-00:23

    sayın sendika yetkilileri biz fkb mezunlarınafen açılmaması konusunda bakanlığa bir talep varmıdır.Büyük ihtimalle boş kalacak fen kadrolarına sınıfçılar başvururkeb fkb ye böyle bir hak verilmemesini kınıyor yardımlarınızı bekliyoruz.

  • OSMAN TÜRE :

    23 Eylül 2012-18:34

    Sayın Yönetim Kurulu: Eğitim kurumu yöneticileri kendi okullarında ders yükü olmasına rağmen norm kadro açığı olmamasından dolayı kendi okullarını tercih edememektedir. Lütfen bu konunun takipçisi olunuz. Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

| Tema Tasarım |